QUICK NAVIGATION: Home page Šipka The town
Aktuality

Detail aktualityBŘE
6

Festival dokumentárních filmů Jeden svět míří do Třince


Do Třince míří Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Veřejné filmové projekce v rámci festivalu letos proběhnou od 22. do 26. března na třech místech – v kině Kosmos, v knihovně a v čajovně „V pohodě“ a během pěti dnů se divákům představí 17 dokumentárních filmů s lidskoprávní tématikou. Předzvěstí blížícího se festivalu v Třinci je výstava pod širým nebem s názvem Příběhy bezpráví – Z vězeňských spisů, kterou mohou kolemjdoucí spatřit na třineckém náměstí T.G. Masaryka.

Netradiční výstava zachycuje osudy 62 (v Třinci 38) politických vězňů 50. let. Krátké texty doplněné o fotografii přibližují okolnosti uvěznění a období života, které „muklové“ strávili v kriminálech a pracovních táborech. Výstavu, která je zároveň pozvánkou k účasti na festivalu, zapůjčila organizace Člověk v tísni.

„Tento rok máme hojné zastoupení českých dokumentárních filmů, které do Třince přivedou režiséry a režisérky, protagonistky a protagonisty, se kterými mohou diváci vášnivě debatovat,“ prozradila koordinátorka festivalu Jeden svět v Třinci Hana Pietrová.

Festival zahájí ve středu 22. 3. v 19:00 v kině Kosmos český dokumentární snímek Normální autistický film, jehož debaty se zúčastní režisér Miroslav Janek a jeden z protagonistů snímku Denis Szalbot, mladý, aktivní a nadaný třinecký rodák.

Podrobnosti k festivalu najdete v příloze.

akce březen 2017 WEB.jpg Jeden svět.jpg Jeden svět 2.jpg Jeden svět 3.jpg

Přílohy


Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:6.3.2017 14:58
Zobrazovat do:  26.3.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku