RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityKVĚ
5

Mladí cyklisté změřili síly v dopravní soutěži


Jízdu zručnosti, zásady první pomoci, znalost pravidel silničního provozu a další dovednosti museli předvést v pátek 5. května školáci, kteří se zúčastnili dopravní soutěže mladých cyklistů BESIP v Třinci. Tu v rámci zajištění prevence nehodovosti v silničním provozu připravil pro děti odbor dopravy třinecké radnice, který se touto soutěží i letos zapojil do jednoho z celostátně organizovaných programů v oblasti dopravní výchovy zaměřeného na žáky prvního i druhého stupně základních škol.

V rámci přípravy na jednotlivé disciplíny získávají děti znalosti a dovednosti potřebné k samostatné účasti v „ostrém“ silničním provozu. V letošním roce se oblastní kolo celostátní soutěže odehrálo opět v prostorách Domu dětí a mládeže Třinec a na dětském dopravním hřišti.

Nejlépe si v soutěži vedli v mladší kategorii žáci ze ZŠ Oldřichovice následovaní na druhém a třetím místě žáky ZŠ Nebory a ZŠ Slezská. Ve starší kategorii si vítězství odnesli školáci ze ZŠ Petra Bezruče, druhé skončilo družstvo ZŠ Slezská a třetí tým Jubilejní Masarykovy . Mezi jednotlivci si v kategorii mladších žáků nejlépe vedli Šimon Lempart (ZŠ Petra Bezruče), Sára Sniegonová (ZŠ Oldřichovice) a Matyáš Motyka (ZŠ Oldřichovice). V kategorii starších žáků vybojovali první tři místa Daniel Zwrtek, Filip Trombik a Jana Cichá. Vítězové nás budou reprezentovat v okresním kole.

DSC_0107_3718.jpg 1. místo I. kat. ZŠ Oldřichovice.jpg 1. místo II.kat. ZŠ Petra Bezruče.jpg 2. místo I.kat. ZŠ Nebory.jpg 2. místo II.kat. ZŠ Slezská.jpg 3. místo I.kat. ZŠ Slezská.jpg 3. místo II. kat. Jubilejní Masarykova ZŠ.jpg DSC_0080_3725.jpg DSC_0086_3726.jpg DSC_0094_3727.jpg DSC_0096_3728.jpg

Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:5.5.2017 13:00
Zobrazovat do:  3.6.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku