RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityKVĚ
18
Obrázek ke zprávě

Spolu proti melanomu. Nechejte si zdarma vyšetřit znaménka.


Pokud máte na svém těle podezřelé pigmentové skvrny či znaménka, nechte si je zdarma zkontrolovat odborníky. Bezplatné vyšetření kůže v rámci akce Spolu proti melanomu nabídne obyvatelům našeho města Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP), a to ve středu 24. května 2017 na náměstí Svobody. Odborné vyšetření bude zcela zdarma a mohou jej podstoupit všichni zájemci bez omezení věku a bez ohledu na to, u které zdravotní pojišťovny jsou registrováni. Mateřská znaménka budou kontrolovat tři lékaři ve speciálním stanu s potřebným soukromím v době od 10 do 17 hodin.

Lidé rovněž dostanou odborná doporučení, jak pokožku správně chránit před slunečními paprsky a jak rozpoznat první příznaky změny znamének při samovyšetření. Zájemci si budou moci změřit krevní tlak či množství tukové tkáně v těle. Akce se koná pod záštitou starostky města Třince.

„Smyslem neziskového vzdělávacího programu Spolu proti melanomu je upozornit občany na nebezpečí zvyšujícího se výskytu melanomu a na nutnost prevence. Zhoubný melanom totiž patří mezi nejzhoubnější druhy rakoviny, neboť začíná relativně brzy metastazovat do dalších částí a orgánů lidského těla. Proto je životně důležité odhalit nemoc včas,“ poznamenala tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová. Podle statistik zemře na zhoubný melanom kůže 340 až 400 osob ročně.

Akce Spolu proti melanomu se poprvé uskutečnila loni, kdy ČPZP zavítala do osmi vybraných měst České republiky a vyšetřila přes 6,5 tisíce lidí. Lékaři zachytili celkem 328 nálezů znamének, která si vyžádala podrobnější vyšetření. Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti pojišťovna zamíří letos na více míst. Se speciálním stanem navštíví v průběhu května kromě Třince dalších 14 měst. Více informací o akci najdete na www.spoluprotimelanomu.cz.


Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:18.5.2017 09:15
Zobrazovat do:  24.5.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku