RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityKVĚ
18

Dokončení obchvatu Třince se blíží


Práce na obchvatu Třince úspěšně pokračují a nová rychlostní komunikace dostává konečnou podobu. O postupu stavby se včera přesvědčili i představitelé města Třince, kteří na pozvání zhotovitelské firmy MOTA-ENGIL navštívili úsek Oldřichovice – Bystřice. „Všechny nejdůležitější objekty na stavbě našeho úseku jsou hotovy, nyní už přichází na řadu povrch, svodidla, protihlukové stěny a postupně další dokončovací práce,“ potvrdil Pedro Goncalves, člen představenstva společnosti MOTA-ENGIL Central Europe.

Viditelný postup stavebních prací ocenila i starostka Třince Věra Palkovská. „Čilý ruch na stavbě a práce běžící v souladu s harmonogramem nás ubezpečily, že se termín dokončení stihne a že se v říjnu budeme moci projet po nové cestě,“ podotkla s uspokojením starostka při prohlídce nejdelšího mostu v uvedeném úseku na Karpentné.

V úseku Oldřichovice – Bystřice se nachází celkem 12 mostních objektů. Most, který překlenuje údolí Olše, měří 724 metrů a je nejdelším mostním objektem, který letos Ředitelství silnic a dálnic v České republice dokončí. Na výšku má most 25 metrů. „Jde o nejsložitější objekt stavby, jehož zvládnutí bude rozhodující pro úspěšné zprovoznění celého úseku v termínu. V současné době máme kompletně hotovou nosnou konstrukci a provádíme mj. pokládku betonové vozovky. Stále platí, že termín zprovoznění chceme dodržet,“ dodal projektový manažer stavby úseku Oldřichovice – Bystřice Karel Strakoš.

Aktuální stav na stavbě a postup stavebních prací mohou zájemci sledovat také na speciálně zřízených webových stránkách www.silnice11.cz, kde se dovědí veškeré podrobné informace k oběma úsekům přeložky silnice I/11. První řidiči by se po nové rychlostní komunikaci měli projet nejpozději 15. října letošního roku.

DSC_0435.jpg DSC_0442.jpg DSC_0446.jpg DSC_0386_3769.jpg DSC_0398.jpg DSC_0420.jpg DSC_0422.jpg DSC_0428.jpg DSC_0431.jpg

Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:18.5.2017 08:53
Zobrazovat do:  20.6.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku