RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityČVN
12

Cena města Třince pro Ivana Vodičku


Mezi nositele Ceny města Třince se v sobotu 10. června 2017 zařadil pan Ivan Vodička, výrazná osobnost třineckého sportu, která se nesmazatelně zapsala do historie sportovního dění v našem městě. Ocenění z rukou starostky města Věry Palkovské převzal Ivan Vodička během slavnostního zahájení mistrovství republiky v atletice na městském atletickém stadionu. „Prestižní ocenění si pan Ivan Vodička plně zaslouží za vynikající celoživotní práci ve sportu v Třinci a propagaci třineckého sportu nejen v České republice, ale i v zahraničí. Je mi ctí, že mu mohu ocenění předat během tak významného sportovního svátku jako je mistrovství republiky,“ podotkla starostka Věra Palkovská.

Pan Ivan Vodička (*1942) patří k legendám Tělovýchovné jednoty TŽ a sport se stal jeho životním posláním. Na počátku své profesní dráhy působil jako učitel na základní škole v Třinci a od roku 1966 po výběrovém řízení jako tajemník TJ TŽ. Do dnešních dnů je trvale a bez přestávky členem nejužšího vedení TJ. Od roku 1975 až doposud je členem výkonného výboru Okresního sdružení České unie sportu. Jako tajemník TJ TŽ se podílel na téměř všech sportovních akcích v rámci TJ TŽ i v mezinárodním měřítku, a to od cyklistiky, přes kopanou, lední hokej, zápas, gymnastiku, atletiku a další. Podílel se také na úspěších dvou nejpopulárnějších sportů v Třinci – kopané a ledního hokeje. Velkou měrou se přičinil o postup třineckého hokeje do extraligy v roce 1994 – 1995. V zápase stál u zrodu „Velké ceny Třince“, která se od roku 1971 koná dodnes. Pomáhal organizovat Beskydské laťky 1972 - 2016 či Mistrovství Československa v atletice všech kategorií, finále Evropského poháru BRUNO ZAULIHO družstev žen v atletice. Spolupořádal četné akce ve sportovní a umělecké gymnastice a celou řadu dalších sportovních událostí.

Ivan Vodička se zasloužil se o to, že TJ TŽ byla ve své době jednou z největších tělovýchovných jednot v republice, kdy měla 28 sportovních odvětví a přes 3.000 členů, z nichž mnozí byli reprezentanty Československa a také v kolektivních sportech fotbalisté, hokejisté, šachisté, zápasníci, vzpěrači i další týmy byly svého času účastníky nejvyšších soutěží.

Ivan Vodička byl také jedním z iniciátorů výstavby sportovního areálu na Lesní, který patřil v té době k nejlepším v tehdejším Československu. Jeho velký podíl byl rovněž zřetelný u výstavby zimního stadionu, pozdější Werk aréně.

Ivan Vodička byl a je po celý život byl vyznavačem a horlivým propagátorem sportu. Dodnes je sportovně aktivní v tenisu, cyklistice a hlavně turistice. Procestoval alpské masívy v Rakousku, Švýcarsku, Itálii a nejvíce si zamiloval slovenské Vysoké Tatry. Na kole projel opakovaně napříč Amerikou, zúčastňoval se mnoha cyklistických maratónů v Itálii, Rakousku, Švýcarsku a Německu.

DSC_0283.jpg DSC_0294_3826.jpg DSC_0264.jpg DSC_0272_3828.jpg

Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:12.6.2017 10:10
Zobrazovat do:  31.7.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku