RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityČVN
14

Třinec opět podpoří kotlíkové dotace


Město Třinec opět přispěje svým občanům na tzv. kotlíkové dotace. Moravskolezský kraj na ně ve druhé výzvě obdrží od ministerstva životního prostředí téměř 900 milionů korun. Všem úspěšným žadatelům přispěje kraj částkou 7.500 Kč a stejnou částkou 7.500 Kč také město Třinec. Žadatelům, kteří budou realizovat výměnu kotle v obci, která je zařazena do tzv. prioritního území, kam patří i Třinec, bude navíc dotace navýšena o částku 7.500 Kč. Krajský dotační program pro občany bude vyhlášen 29. června, s příjmem žádostí se počítá od 5. září. V této souvislosti se uskuteční v Třinci informativní schůzka pro občany, a to v pondělí 17. července 2017 ve 14:30 v zasedací místnosti Městského úřadu Třinec.

„Velmi nám záleží na prostředí, ve kterém žijeme, proto děláme pro naše ovzduší, co je v našich silách a možnostech. Na stavu ovzduší se v našem městě podepisují tři hlavní zdroje znečištění – doprava, lokální topeniště a průmysl, přičemž doprava a lokální topeniště dokonce svými dopady předčí průmysl. Chceme, aby si nový kotel mohli pořídit i lidé s nižšími příjmy, proto jsme se rozhodli občanům Třince opět finančně pomoci,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

Kotlíkové dotace jsou určeny pro vlastníky a spoluvlastníky rodinných domů na území Moravskoslezského kraje, které jsou vytápěny kotlem na pevná paliva s ručním přikládáním 1. nebo 2. třídy, napojeným na otopnou soustavu a komínové těleso. Dotace jsou určeny na automatické kombinované kotle, plynové kondenzační kotle, kotle výhradně na biomasu a tepelná čerpadla. Z kotlíkové dotace lze podpořit i výměny kotlů realizované v období již od 15.7.2015. Nejpozději musí být výměna kotle provedena do 13.12.2019. Na výměnu jednoho zdroje tepla je možné zaregistrovat a podat pouze 1 žádost!

Veškeré informace k dotačnímu programu a formuláře o dotace naleznete na webu www.lokalni-topeniste.cz. Za účelem poskytování informací veřejnosti ke kotlíkovým dotacím zřídil krajský úřad speciální telefonní linku 595 622 355 a e-mailovou adresu kotliky@msk.cz.


Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:14.6.2017 09:26
Zobrazovat do:  10.9.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku