QUICK NAVIGATION: Home page Šipka The town
Aktuality

Detail aktualityZÁŘ
6

Třinečtí hasiči zabodovali


Velkého úspěchu dosáhli v neděli 3. září třinečtí hasiči. Tým z třinecké stanice HZS Moravskoslezského kraje se na mistrovství světa v Rumunsku ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel v disciplíně Standard umístil na 1. místě mezi nováčkovskými týmy. Celkově se třinečtí hasiči v rámci všech 36 týmů z 19 zemí světa umístili v kategorii Standard na 7. místě. Úspěšné hasiče přijala včera na radnici také starostka Věra Palkovská, aby jim osobně pogratulovala. „Mám z třineckých hasičů velkou radost. Je vidět, že máme v Třinci opravdu dobrý hasičský záchranný sbor a jsme v těch nejlepších rukou. Skládám jim obdiv za to, že uspěli v tak obrovské konkurenci a navíc za ztížených podmínek,“ podotkla starostka Věra Palkovská.

Třinečtí si v soutěži vedli skvěle a nenechali se vyvést z míry ani tím, že museli soutěžní pokus v kategorii Clasic/Standard opakovat kvůli nepříznivému počasí. „Hned po startu začala brutální bouřka a déšť. Pokračovali jsme, protože jsme vůbec neviděli, že vítr za námi láme větve, které dokonce zničily stan u izolace, kde jsme ještě před chvílí seděli. Pak rozhodčí z důvodu bezpečnosti zastavili celou soutěž. I když jsme se dohodli, že soutěžní úkol chceme dokončit, nepovolili nám to a ve dvanácté minutě nás stopli. Dostali jsme pak úplně nový scénář, který jsme bez problémů dokončili v limitu, byť značně promočení,“ přiblížil průběh soutěže velitel HZS MSK v Třinci Bohdan Sikora s tím, že rozhodčí po celou dobu chválili výbornou souhru týmu, důraz na bezpečnost a přístup ke zraněnému.

Šestičlenný soutěžní tým ze stanice Třinec v posledních třech letech hned dvakrát za sebou získal titul mistra ČR ve vyprošťování, když jej jako vůbec první v historii soutěže (ve dvouletém cyklu) obhájil.

hasiči v Rumunsku 2.jpg hasiči v Rumunsku.jpg hasiči v Rumunsku3.jpg hasiči v Rumunsku4.jpg DSC_1322.jpg

Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:6.9.2017 11:08
Zobrazovat do:  17.9.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku