QUICK NAVIGATION: Home page Šipka The town
Aktuality

Detail aktualityZÁŘ
7

Dětem v oldřichovické mateřince slouží nové herní prvky


Z nových dětských prvků a upraveného areálu se mohou od nového školního roku radovat děti navštěvující mateřskou školu Čtyřlístek v Oldřichovicích - Vsi. Zahrada u mateřinky se díky velkorysému peněžitému daru zakladatelů a bývalých majitelů společnosti Walmark, bratrů Walachových, proměnila v příjemnou oddychovou zónu, kde děti najdou prostor pro zábavu i zdravý pohyb.

„Považuji to za symbolické poděkování městu Třinec a paní starostce od nás tří bratrů Walachových za téměř pětadvacetiletou spolupráci. Velmi nás potěšilo, že tento dar byl využit právě pro děti,“ okomentoval využití daru Mariusz Walach.

Předškoláci si nově mohou procvičit svou obratnost na herní prolézačce v podobě housenky, pohoupat se na nových pružinových houpadlech v podobě opiček nebo tiráku a radost jim jistě dělá také houpačka „hnízdo“.

„Tento dar nás velmi potěšil. Vážím si dlouhodobé spolupráce s bratry Walachovými, kteří už za ta léta podpořili řadu sociálních projektů včetně benefičního koncertu Srdce Evropy. Rozhodli jsme se jejich dar investovat do naší nejmladší generace. Postupně obnovujeme a přidáváme dětské herní prvky v lesoparku i u jednotlivých školek a škol, ale není to v dnešní době levná záležitost. Díky daru bratrů Walachových můžeme obohatit zahradu o nové dětské prvky hned ve dvou mateřinkách v Oldřichovicích – jednak v české a jednak v polské, kde se mohou děti na nové dětské prvky na jaře příštího roku,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

DSC_1456.jpg DSC_1468.jpg DSC_1474.jpg DSC_1482.jpg DSC_1491.jpg

Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:7.9.2017 15:46
Zobrazovat do:  29.9.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku