RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityZÁŘ
27

Celostátní průzkum Česko v pohybu


Centrum dopravního výzkumu zahájilo historicky první celostátní průzkum „Česko v pohybu“. Jeho cílem je zjistit odkud, kam, jakými dopravními prostředky a za jakým účelem obyvatelé České republiky cestují. Získané informace přispějí k efektivnímu plánování dopravy tak, aby lépe odpovídala potřebám občanů. Průzkum potrvá do podzimu příštího roku. Tazatelé osloví až 40.000 náhodně vybraných domácností z celé republiky tak, aby získali kvalitní data pro plánování dopravy. S tazateli se tak mohou setkat i domácnosti v Třinci.

Ve vybraných domácnostech se tazatelé budou ptát na vybavení dopravními prostředky a na způsob dopravy každého jejího člena staršího šesti let. Účast v průzkumu není příliš časově náročná a spočívá ve vyplnění jednoduchých cestovních deníků. Respondenti si budou moci vybrat mezi papírovou nebo elektronickou verzí, případně bude možné odpovědět telefonicky.

Všechny údaje, které tazatelé posbírají, zůstanou anonymní. Tazatelé se budou ve vybraných domácnostech prokazovat průkazem agentury FOCUS, který bude opatřen fotografií, razítkem a podpisem. Doklad budou mít umístěný na viditelném místě. S sebou budou mít také leták s informacemi o průzkumu a informační dopis. Na všech materiálech je uvedené telefonní číslo, které je také na webu www.ceskovpohybu.cz. V případě pochybností o totožnosti tazatele, může respondent infolinku kontaktovat. Další podrobnosti najdete v přiložených dokumentech.

Výsledky průzkumu budou zveřejněny v roce 2019. Ministerstvu dopravy budou následně sloužit jako podklad pro strategické plánování dopravní infrastruktury.


Přílohy


Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:27.9.2017 10:00
Zobrazovat do:  31.10.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku