QUICK NAVIGATION: Home page Šipka The town
Aktuality

Detail aktualityŘÍJ
16
Obrázek ke zprávě

Zprovoznění obchvatu je za dveřmi


Už jen jeden den nás dělí od historického okamžiku, na který roky čeká nejen Třinec, ale celý region Třinecka. V úterý 17. října v podvečer se mají první řidiči projet po novém obchvatu, který uleví přetížené mezinárodní silnici I/11 v úseku od Bystřice přes Oldřichovice po Nebory. Než ale na novou komunikaci vyrazí první auta, bude v odpoledních hodinách patřit cesta kolečkovým bruslím, koloběžkám, skateboardům či kolům.

„Chceme, abychom si tento slavnostní den užili všichni společně, proto jsme se rozhodli uspořádat pro vás ještě před spuštěním provozu malý vzpomínkový happening. Příprava i realizace obchvatu nás stála spoustu energie, úsilí, peněz i času, proto si všichni zasloužíme odměnu. Rádi bychom vám poděkovali za trpělivost během realizace obchvatu,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Slavnostní zprovoznění obchvatu 17. října se bude skládat ze dvou částí. Dopoledne v 9:30 bude v blízkosti čerpací stanice Shell v Oldřichovicích na nové komunikaci slavnostně přestřižena páska za účasti nejvyšších představitelů Ministerstva dopravy ČR, Ředitelství silnic a dálnic, Státního fondu dopravní infrastruktury, Moravskoslezského kraje a dalších významných hostů. Odpolední akce pro veřejnost odstartuje na stejném místě ve 14:00 hodin koncertem kapely Blaf. Ve 14:30 požehná nové stavbě biskup ostravsko-opavské diecéze František Václav Lobkowicz a od 15:00 hodin potěší svým koncertem všechny přítomné Markéta Konvičková, kterou na závěr vystřídá kapela Contiband. V průběhu odpoledne bude nová komunikace veřejnosti k dispozici až do 17:00. Na místo bude zájemce vozit i speciální autobus, který bude jezdit kyvadlově od 12:30 do 17:00 ze zastávek na nám. T.G. Masaryka, Terasa Kosmos (před kulturním domem) a Terasa konečná k čerpací stanici Shell v Oldřichovicích a zpět. Jízdní řád najdete v příloze.

„Stavba obchvatu Třince bude dle smlouvy mezi Ředitelstvím silnic a dálnic a zhotoviteli zakončena na jaře příštího roku. Podle již dříve schváleného harmonogramu však mají být oba úseky zprovozněny do 18. října 2017. To znamená, že na řidiče bude čekat ještě řada omezení, protože do jara budou probíhat dokončovací práce. Pro nás, kteří zde žijeme, je ovšem důležité, že zprovozněním obchvatu dojde už nyní k odlehčení na stávající silnici I/11, zejména v úseku Oldřichovice – Bystřice, protože zvláště v zimním období zde často dochází ke kolizním situacím. Proto se těšíme, že už teď budeme moci jezdit, i když s omezeními, po nové cestě,“ dodala starostka Třince.


Přílohy


Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:16.10.2017 16:55
Zobrazovat do:  17.10.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku