RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityŘÍJ
13

Rekonstrukce silnice a opěrných zdí startuje


Příjezd do Třince směrem od Českého Těšína získá v nadcházejících měsících novou důstojnější podobu. Příští týden se Moravskoslezský kraj pustí do rekonstrukce krajské silnice II/468 včetně navazující ulice Těšínské a Nádražní v Třinci, jejíž stavebně technický stav už nevyhovuje intenzitě dopravy. V rámci rekonstrukce silnice se počítá také s modernizací nevzhledných opěrných zdí naproti nádraží ČD v Třinci.

„Už několik let usilujeme to, aby vjezd do Třince směrem od Českého Těšína přes Baliny získal důstojnou podobu. Velmi si vážím vzájemné spolupráce s Moravskoslezským krajem, Správou silnic MSK a Lesů ČR, díky níž začínáme stavět. Nejtěžší byla příprava na tuto rekonstrukci, kdy bylo třeba dořešit u opěrných zdí majetkoprávní vztahy a zajistit finanční prostředky na realizaci celé stavby,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Stavební práce na rekonstrukci silnice II/468 začnou v pondělí 16.10.2017. V souvislosti s touto stavbou dojde v nadcházejících měsících k omezení silničního provozu, kdy bude provoz sveden do jednoho jízdního pruhu a řízen kyvadlově světelným signalizačním zařízením.

S dopravním omezením se řidiči setkají od pondělí příštího týdne v úseku od autobusové zastávky Třinec, Konská Velké doly po začátek mostu přes Olši ve směru na Český Těšín, dále v úseku od autobusové zastávky Třinec, Konská Velké doly po nadjezd na Balinách ve směru na Třinec a v úseku od objektu recyklace šrotu (čp. 512) po křížení s místní komunikací vedené na Borek (před areálem bývalého IPS čp. 197). „Obracím se na řidiče s prosbou o pochopení a trpělivost během stavebních prací, výsledek bude stát za to. Jde o jednu z nejvýznamnějších investičních akcí na území města,“ dodala starostka Třince. Rekonstrukce by měla být hotova v první polovině příštího roku.

Ve výše uvedených úsecích potrvají práce do 30.11.2017. V úseku od nadjezdu na Balinách směrem na železniční zastávku Konská budou silničáři pokračovat až na jaře roku příštího roku, kdy to klimatické podmínky dovolí. O omezeních na této silnici budeme průběžně informovat.

V návaznosti na tuto významnou investiční akci kraje zahájilo tento týden město Třinec stavební úpravy chodníku. Rekonstrukcí postupně projde chodník v úseku od čerpací stanice RASAM Cars po kruhový objezd u „myší díry“. Na části rekonstruované silnice vzniknou po obou stranách cyklopruhy. V plánu je i oboustranná cyklostezka, kterou bude město Třinec realizovat v případě, že se na ni podaří získat dotaci. Vyhrazené pruhy pro cyklisty a uvedená cyklostezka by na sebe přímo navázaly a doplnily se tak, že po realizaci by obsáhly celý úsek uvedené silnice od kruhového objezdu u myší díry až po nadjezd do průmyslové zóny Baliny v obou směrech.

DSC_1590_4072.jpg DSC_0071_4075.jpg DSC_0072_4076.jpg

Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:13.10.2017 11:30
Zobrazovat do:  30.11.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku