RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality

Detail aktualityŘÍJ
27

Hasičský záchranný sbor ČR ocenil starostku Třince


Významného ocenění se dostalo starostce Třince Věře Palkovské a městu Třinec od Hasičského záchranného sboru ČR (HZS ČR). U příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu udělil HZS ČR v prostorách zámku Zbiroh 95 medailí a plaket osobnostem uvnitř i vně bezpečnostního sboru. Medaili „Za zásluhy o bezpečnost“ převzala z rukou generálního ředitele HZS ČR genmjr. Drahoslava Ryby i starostka Věra Palkovská za dlouhodobé obětavé pracovní úsilí i osobní iniciativu a za zásluhy o rozvoj požární bezpečnosti, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva.

„Velmi si vážím úzké, hluboké a téměř každodenní spolupráce mezi městem a složkami integrovaného záchranného systému, proto je ocenění pro mne velkou poctou. Pocit bezpečí je jednou ze základních lidských potřeb a je pro nás důležité, aby se lidé v Třinci cítili bezpečně. V medaili se skrývá i odvaha jít do nových projektů jako je vybudování Integrovaného výjezdového centra, proto ocenění patří také celému týmu mých spolupracovníků na radnici,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

Slavnostní ceremoniál předávání ocenění se uskutečnil ve středu 25. října 2017 v prostorách zámku Zbiroh v Plzeňském kraji. Kromě příslušníků a zaměstnanců sboru si ocenění převzali i zástupci ostatních složek integrovaného záchranného systému, státní správy, samosprávy a dalších organizací, které výrazně podporují a úspěšně spolupracují s Hasičským záchranným sborem ČR. Medaili „Za zásluhy o bezpečnost“ si získalo společně se starostkou Třince dalších 18 oceněných. Podrobnější informace najdete na www.hzscr.cz.

IMG_1010.jpg IMG_1203.jpg IMG_1204.jpg

Vložil:Mgr. Šárka Szlaurová
Vloženo:27.10.2017 09:33
Zobrazovat do:  17.11.2017 23:59   stop
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku