RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality
Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 40 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3  4

ČVN
29

Informace pro cestující Českých drah

Ikona lupy

České dráhy oznamují cestujícím, že v termínu od 3.7. do 18.7.2017 proběhne v úseku Hnojník - Frýdek-Místek na trati 322 (Český Těšín - Frýdek-Místek a zpět) výluka. Po dobu výluky budou všechny vlaky v uvedeném úseku nahrazeny autobusovou dopravou. Více informací najdete v přiloženém dokumentu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 29.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
ČVN
29

Dopravní informace

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Upozorňujeme řidiče, že od soboty 1. července od 10:00 h, bude obnoven provoz po krajské silnici v Oldřichovicích č. III/4681 v lokalitě Závist (mezi Trombikovým rybníkem a českou základní školou), kde bude provoz veden po staveništi a novém mostu. Zároveň upozorňujeme cestující, že autobusová zastávka MHD Oldřichovice, penzion bude znovu obsluhována bez omezení u penzionu. Do doby dokončení chodníku na mostě budou chodci i nadále užívat vymezený koridor vedený staveništěm. V souvislosti s výše uvedeným obnovením provozu bude uzavřen příjezd do Oldřichovic z okružní křižovatky na silnici I/11 u čerpací stanice Shell a zrušena bude i náhradní autobusová zastávka Oldřichovice, penzion a přechod pro chodce.

Mgr. Šárka Szlaurová - 29.6.2017
ČVN
28

Děti dostanou za vysvědčení volňásky na koupaliště

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Příjemnou odměnu dostanou na závěr školního roku všichni třinečtí školáci a předškoláci. Za celoroční píli obdrží společně s vysvědčením od města Třince jednorázovou volnou vstupenku na letní koupaliště v areálu STaRS, kterou mohou využít v průběhu celých prázdnin. „Chceme potěšit a odměnit děti malým dárkem za vysvědčení. Doufám, že prázdniny budou plné sluníčka, aby si děti volňásky co nejdříve užily,“ řekla starostka města Věra Palkovská.

Mgr. Šárka Szlaurová - 28.6.2017
ČVN
28
Náhled obrázku

Léto v Třinci pro malé i velké

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Třinec bude v létě plný energie a kulturních zážitků! K prázdninovým měsícům v Třinci už neodmyslitelně patří celoměstská hra pro děti Prázdniny v 3nci a multižánrový festival s názvem Třinecké kulturní léto. Šňůra plná koncertů, představení, pohybových aktivit, interaktivních programů či promítání pod širým nebem startuje už v pátek 30. června v 17:00 hodin na náměstí Svobody velkou Prázdninovou párty.

Mgr. Šárka Szlaurová - 28.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
27
Obrázek ke zprávě

Letničkové záhony barevně rozzáří Třinec

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Jarní cibuloviny už opět nabírají sílu na příští sezónu a štafetu barevných květů definitivně převzaly trvalky a letničky. „Loni letničkové záhony zpříjemnily život v našem městě a potěšily kolemjdoucí, proto jsme se rozhodli založit tyto netradiční prvky zeleně také letos a tentokrát na více místech,“ uvedla starostka Věra Palkovská. Stejně jako v loňském roce se i letos letničky objeví u autobusového stanoviště či na promenádním chodníku. Nových zelenajících se záhonů si pozorní kolemjdoucí mohou všimnout například u náměstí T. G. Masaryka, na ulici Jablunkovské, na sídlišti Sosna, před obřadní síní v Dolní Líštné, u hřbitova v Oldřichovicích či podél silnice I/11. Celkově letničkové záhony v Třinci pokryjí 1300 metrů čtverečních.

Mgr. Šárka Szlaurová - 27.6.2017
ČVN
26
Obrázek ke zprávě

Náměstí roztančí Přehlídka národnostních menšin

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Hudba, tanec, vynikající jídlo a dobrá zábava ovládnou náměstí Svobody v Třinci v neděli 9. července, kdy se zde uskuteční tradiční a oblíbená Přehlídka národnostních menšin. Příjemnou a přátelskou atmosféru navodí společně Poláci, Slováci, Řekové a Romové, kteří představí návštěvníkům svou typickou kulturu prostřednictvím písní a tanců v provedení svých tanečních souborů a hudebních skupin. Příchozí budou moci během celého programu také ochutnávat dobroty z národních kuchyní jednotlivých národnostních menšin.

Mgr. Šárka Szlaurová - 26.6.2017
ČVN
26
Náhled obrázku

Mladí lidé diskutovali o nebezpečí návykových látek

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Nebezpečí drog a drogové závislosti bylo hlavním tématem v třineckém kině Kosmos v pátek 23. června, kde uspořádalo město Třinec společně s Policií ČR preventivní Kampaň proti drogám. Akce se konala už potřetí u příležitosti Mezinárodního dne boje proti drogám a její program oslovil žáky osmých tříd základních škol a prvního ročníku gymnázia. Samotné akci v kině předcházela literární a výtvarná soutěž s protidrogovou tématikou vyhlášená odborem sociálních věcí, jejíž vítězkou se stala Kateřina Walachová z 1.C Gymnázia Třinec.

Mgr. Šárka Szlaurová - 26.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
22
Obrázek ke zprávě

Barevné tašky na třídění odpadu

Ikona lupy

Dovolujeme si Vás informovat, že jsou opět k dispozici speciální barevné tašky na třídění papíru, plastů a skla. Distribuce tašek do třineckých domácností je součástí projektu, na kterém se podílí nezisková společnost EKO-KOM a město Třinec v rámci podpory a popularizace třídění odpadů. Praktické tašky, které usnadní třídění odpadu, jsou opakovatelně použitelné a jednoduše uskladnitelné, protože se dají navzájem spojit suchými zipem. Sady tří plastových tašek žluté, modré a zelené barvy si mohou zájemci bezplatně vyzvednout na informacích naproti hlavnímu vchodu městského úřadu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 22.6.2017
ČVN
22
Obrázek ke zprávě

Ukončení platnosti třineckých karet na MHD

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

S rozvojem moderních technologií v autobuse přestávají pomalu, ale jistě sloužit staré "třinecké" čipové karty na MHD. Pokud mají cestující kartu starší než čtyři roky, která má na sobě ještě logo Veolia Transport, a naopak na ní není logo ODISka, pak je nezbytné ji do 20. září 2017 vyměnit. Poté bude, s ohledem na technickou zastaralost, ukončena jejich funkčnost.

Mgr. Šárka Szlaurová - 22.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
ČVN
21
Náhled obrázku

Přechodová lávka v Neborech na Dušinci slouží lidem

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Nová přechodová lávka v Neborech na Dušinci je otevřena pro veřejnost. Díky ocelovému mostku, který překlenuje novou cestu, tak zůstane zachováno důležité pěší propojení lokality Dušinec na stávající silnici I/11. Bez výstavby lávky a navazujícího chodníku by místní obyvatelé měli značně zkomplikovaný a o několik set metrů delší přístup např. k autobusovým zastávkám.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
Nalezeno: 40 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3  4
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku