SZYBKA NAWIGACJA: Wprowadzająca strona Šipka Miasto
Aktuality
Szukać: Szukaj w archiwu

Nalezeno: 25 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3

SRP
8
Obrázek ke zprávě

Veřejná sbírka za účelem "obnovy dřevěného kostela Božího Těla v Gutech"

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec tímto vyhlašuje veřejnou sbírku za účelem "obnovy dřevěného kostela Božího Těla v Gutech". Veřejná sbírka bude probíhat od úterý 8. srpna 2017 na dobu neurčitou. Veřejná sbírka bude aktuálně prováděna pouze shromažďováním příspěvků na zvláštní bankovní účet číslo 7657654/0300 zřízený u Československé obchodní banky, a. s. (pro platby ze zahraničí IBAN CZ5403000000000007657654, BIC(SWIFT) CEKOCZPP).

Ing. Patrik Žondor - 8.8.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
ZÁŘ
20

Soukromí seniorů ochrání řetízky

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Pocit bezpečí v domácím prostředí má pro seniory v dnešním světě velký význam. Proto se odbor sociálních věcí města Třince společně s Městskou policií Třinec a Policií ČR opětovně pustil do realizace projektu zacíleného právě na seniory a zdravotně postižené, kterým bude bezplatně namontován na vstupní dveře domácností kvalitní bezpečnostní řetízek.

Mgr. Šárka Szlaurová - 20.9.2017
ZÁŘ
19
Obrázek ke zprávě

Železniční zastávka v centru Třince nabídne větší komfort pro cestující

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Na komfortnější zázemí se mohou těšit cestující, kteří využívají zastávku Třinec centrum. Od čtvrtku 21.9. 2017 dojde ve stávající budově k rozsáhlé rekonstrukci, jejímž výsledkem bude rozšíření prostor čekárny a vybudování nových výdejen jízdenek. Přestavba potrvá do 23.10.2017 a vyžádá si dočasné omezení provozu pokladen, čekárny i toalet.

Mgr. Šárka Szlaurová - 19.9.2017
ZÁŘ
19
Obrázek ke zprávě

Srdce Evropy bude letos bít pro potřebné i pro gutský kostelík

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

V neděli 24. září 2017 rozezní náměstí Svobody v Třinci benefiční koncert Srdce Evropy, který v sobě každoročně spojuje dobročinnost, kvalitní muziku a skvělou zábavu. Finanční dary od sponzorů spolu s výtěžkem z prodeje symbolických srdíček poputují jako každý rok na dobročinné účely. Výtěžek z letošního ročníku koncertu podpoří Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých v Třinci a zároveň bude pamatovat i na obnovu dřevěného kostela Božího Těla v Gutech. V bohatém programu, který na náměstí Svobody odstartuje ve 14:00, si i letos přijde na své celá rodina.

Mgr. Šárka Szlaurová - 19.9.2017
ZÁŘ
19
Obrázek ke zprávě

Prodej turistické známky podpoří obnovu vyhořelého kostela v Gutech

Ikona lupy

Sbírková turistická známka a sbírková turistická nálepka, obojí s motivem zničeného dřevěného kostela Božího Těla v Gutech je nyní k dostání v Infocentru Třinec v prostorách knihovny a také v Gorolském informačním centru (GOTIC) v Mostech u Jablunkova. Výroba je financována ze soukromých zdrojů a celý výtěžek z prodeje známky a nálepky poputuje na obnovu požárem zničeného dřevěného kostelíku v Třinci - Gutech. Cena známky je stanovena na 100 korun a nálepky 50 korun. Známka bude cenným sběratelským kouskem, neboť je svým posláním zcela unikátní. Je totiž první v řadě série turistických známek sbírkových, jejichž výtěžek z prodeje bude výhradně určen na dobročinné účely.

Mgr. Šárka Szlaurová - 19.9.2017
ZÁŘ
18

Hřbitovní správa bude mít zavřeno

Ikona lupy

Město Třinec oznamuje, že v úterý 3.10.2017 bude uzavřena kancelář Hřbitovní správy na ul. Železniční čp. 458. V tento den nebudou vyřizovány žádné žádosti související s pronájmem hrobových míst. Prosíme občany, aby si své záležitosti přišli vyřídit v jiném termínu, kdy jim budou pracovníci Hřbitovní správy plně k dispozici. Děkujeme za pochopení.

Mgr. Šárka Szlaurová - 18.9.2017
ZÁŘ
14

Třinec chce být statutárním městem

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Třinec má ambici stát se statutárním městem. K tomu, aby naše město doplnilo stávající seznam 25 statutárních měst České republiky, udělali první krok na svém zářijovém zasedání 12.9.2017 třinečtí zastupitelé. Třinec se totiž může zařadit mezi statutární města jen změnou zákona o obcích. Třinečtí zastupitelé proto schválili usnesení, jímž žádají Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje, aby předložilo Poslanecké sněmovně návrh změny výše uvedeného zákona a doplnění seznamu statutárních měst o Třinec.

Mgr. Šárka Szlaurová - 14.9.2017
ZÁŘ
13
Náhled obrázku

Výtvarník Josef Novický vystavuje na radnici

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Slavnostní vernisáží byla včera v prostorách třinecké radnice zahájena výstava obrazů malíře a grafika Josefa Novického. Třicet vybraných děl autor zapůjčil městu u příležitosti svého životního jubilea, které oslavil v květnu letošního roku. „Chtěla bych manželům Novickým poděkovat, že nám zapůjčením obrazů zpříjemnili prostory městského úřadu. Vystavená umělecká díla těší nejen zaměstnance, ale určitě udělají radost všem příchozím, kterým zpříjemní vyřizování na úřadě,“ podotkla starostka Věra Palkovská.

Mgr. Šárka Szlaurová - 13.9.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ZÁŘ
11
Náhled obrázku

Cena města Třince pro Otona Hilu

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Mezi nositele Ceny města Třince se v sobotu 9. září 2017 zařadil taneční mistr Oton Hila, který toto významné ocenění obdržel za dlouholeté úspěšné vedení kurzů společenského tance a Tanečního klubu Elán, za vynikající reprezentaci města a regionu v oblasti tanečního sportu. Cenu města Třince převzal pan Hila u příležitosti oslavy svého životního jubilea z rukou starostky města Věry Palkovské. „Taneční klub Elán už přes třicet let neodmyslitelně patří ke společenskému životu našeho města a regionu. Jméno Otona Hily je v Třinci synonymem úspěchů Elánu, ale také synonymem píle, vytrvalosti a nadšení. Proto mu Cena města Třince právem náleží,“ uvedla starostka.

Mgr. Šárka Szlaurová - 11.9.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ZÁŘ
7
Náhled obrázku

Dětem v oldřichovické mateřince slouží nové herní prvky

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Z nových dětských prvků a upraveného areálu se mohou od nového školního roku radovat děti navštěvující mateřskou školu Čtyřlístek v Oldřichovicích - Vsi. Zahrada u mateřinky se díky velkorysému peněžitému daru zakladatelů a bývalých majitelů společnosti Walmark, bratrů Walachových, proměnila v příjemnou oddychovou zónu, kde děti najdou prostor pro zábavu i zdravý pohyb.

Mgr. Šárka Szlaurová - 7.9.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
Nalezeno: 25 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku