SZYBKA NAWIGACJA: Wprowadzająca strona Šipka Miasto
Aktuality
Szukać: Szukaj w archiwu

Nalezeno: 22 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3

ČVC
20
Náhled obrázku

V Třinci vznikla naučná stezka s názvem Příroda na dotek sídliště

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Lokalitu „pod břehem“ podél ulice Palackého v Třinci oživila naučná stezka s názvem „Příroda na dotek sídliště“, kterou vhodně doplnily čtyři poutavé informační tabule. Průvodcem po nové stezce je postavička žabáka, který hravou formou seznamuje zájemce s rozmanitostí zdejšího kousku přírody.

Mgr. Šárka Szlaurová - 20.7.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVC
18
Náhled obrázku

Jednací místnost pro rodiče s dětmi v novém

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

V budově třinecké radnice mohou lidé využívat už několik let speciálně vybavenou jednací místnost pro rodiče, kteří sem přicházejí v doprovodu svých ratolestí. Útulné zázemí přizpůsobené potřebám dětí se nedávno přestěhovalo o patro níž do větších prostor. Jednací místnost s veselými obrázky, která připomíná spíše dětský pokoj než kancelář, nově najdete na druhém podlaží za dveřmi s číslem 218.

Mgr. Šárka Szlaurová - 18.7.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVC
18
Obrázek ke zprávě

Charitativní bazárek oblečení

Ikona lupy

Charita Třinec slaví letos 10 let a při té příležitosti chystá na úterý 1. srpna Charitativní bazárek oblečení pod širým nebem. Akce proběhne od 13:00 do 18:00 hodin před kinem Kosmos. Výtěžek bude použit na tísňovou péči. Více najdete v přiloženém plakátu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 18.7.2017
ČVC
14

Parkovací věž pro cyklisty dostává reálnou podobu

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Podpisem smlouvy se zhotovitelem a předáním staveniště začala dne 13.7.2017 stavba parkovací věže pro kola u vlakové zastávky Třinec, centrum. Parkovací dům, na jehož realizaci získalo město Třinec dotaci ve výši 90% nákladů, by měl začít sloužit široké cyklistické veřejnosti již na podzim letošního roku. Celková částka parkovací věže je 11 960 tis. Kč. Plně automatizovaný dům umožní uživatelům jízdních kol bezpečné zaparkování kola včetně zavazadla či přilby za pouhých 5 korun na 24 hodin

Iveta Stoszková - 14.7.2017
ČVC
11
Náhled obrázku

Lesopark obohatily nové herní prvky

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Pobyt v třineckém lesoparku ode dneška zpříjemní dětem i jejich rodičům nové herní prvky, které přibyly hned na několika místech. Došlo ke zprovoznění pobytové loučky s lanovou dráhou, tří nových pružinových houpaček a herní sestavy se skluzavkou a lanovým mostem. Děti si již dnes vyzkoušely také nový lanový sjezd z pevné ocelové konstrukce, která nahradila původní dřevěnou, která už dosloužila.

Iveta Stoszková - 11.7.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVC
4
Obrázek ke zprávě

Hlasujte pro nejsympatičtějšího zvířecího mazlíčka!

Ikona lupy

Od soboty 1. července 2017 můžete hlasovat ve fotosoutěži O nejsympatičtějšího zvířecího mazlíčka. Fotografie, které se ucházejí o Vaše hlasy, najdete na těchto stránkách města v pravém sloupci. Vybírat svého favorita můžete až do 15. září 2017.

Chovatelé prvních tří vítězných mazlíčků s nejvyšším počtem hlasů získají ceny, které budou slavnostně předány u příležitosti Mezinárodního dne zvířat

Iveta Stoszková - 4.7.2017
ČVN
30

Prázdninové aktivity v Klubu seniorů

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Klub seniorů města Třince, ul. Husova 404, který je součástí odboru sociálních věcí, přichází s nabídkou letošních prázdninových aktivit. V červenci bude Klub otevřen pouze pro Klub kulečníku a Klub šachistů (viz rozpis Aktivit KS v příloze). K úplnému uzavření Klubu dojde od pondělí 17.07. do pátku 28.07.
V červenci připomínáme plavání seniorů v krytém bazénu STaRS - první úterý v měsíci. V srpnu se první úterý neplave z důvodu uzavření bazénu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 30.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
ČVN
27
Obrázek ke zprávě

Letničkové záhony barevně rozzáří Třinec

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Jarní cibuloviny už opět nabírají sílu na příští sezónu a štafetu barevných květů definitivně převzaly trvalky a letničky. „Loni letničkové záhony zpříjemnily život v našem městě a potěšily kolemjdoucí, proto jsme se rozhodli založit tyto netradiční prvky zeleně také letos a tentokrát na více místech,“ uvedla starostka Věra Palkovská. Stejně jako v loňském roce se i letos letničky objeví u autobusového stanoviště či na promenádním chodníku. Nových zelenajících se záhonů si pozorní kolemjdoucí mohou všimnout například u náměstí T. G. Masaryka, na ulici Jablunkovské, na sídlišti Sosna, před obřadní síní v Dolní Líštné, u hřbitova v Oldřichovicích či podél silnice I/11. Celkově letničkové záhony v Třinci pokryjí 1300 metrů čtverečních.

Mgr. Šárka Szlaurová - 27.6.2017
ČVN
22
Obrázek ke zprávě

Barevné tašky na třídění odpadu

Ikona lupy

Dovolujeme si Vás informovat, že jsou opět k dispozici speciální barevné tašky na třídění papíru, plastů a skla. Distribuce tašek do třineckých domácností je součástí projektu, na kterém se podílí nezisková společnost EKO-KOM a město Třinec v rámci podpory a popularizace třídění odpadů. Praktické tašky, které usnadní třídění odpadu, jsou opakovatelně použitelné a jednoduše uskladnitelné, protože se dají navzájem spojit suchými zipem. Sady tří plastových tašek žluté, modré a zelené barvy si mohou zájemci bezplatně vyzvednout na informacích naproti hlavnímu vchodu městského úřadu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 22.6.2017
ČVN
22
Obrázek ke zprávě

Ukončení platnosti třineckých karet na MHD

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

S rozvojem moderních technologií v autobuse přestávají pomalu, ale jistě sloužit staré "třinecké" čipové karty na MHD. Pokud mají cestující kartu starší než čtyři roky, která má na sobě ještě logo Veolia Transport, a naopak na ní není logo ODISka, pak je nezbytné ji do 20. září 2017 vyměnit. Poté bude, s ohledem na technickou zastaralost, ukončena jejich funkčnost.

Mgr. Šárka Szlaurová - 22.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
Nalezeno: 22 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku