RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality
Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 21 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3

KVĚ
10

Kvalifikační a personální agentura, o.p.s. propojuje svět seniorů a mladých lidí

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Kvalifikační a personální agentura, o.p.s. je se svým projektem počítačového kurzu pro seniory zařazena do finálového kola o získání grantového příspěvku hypermarketu Globus. Kvalifikační a personální agentura, o.p.s. svým projektem reaguje na velký zájem seniorů o moderní technologie, kdy opakovaně realizuje počítačové kurzy pro seniory založené na modelu, kdy se lektory těchto kurzů stávají studenti středních a základních škol. Cílem projektu je nejen přiblížit seniorům virtuální svět, ale hlavně také propojit dvě odlišné generace – seniory a studenty, aby se navzájem tyto dvě skupiny obohatily svými dovednostmi a zkušenostmi.

Mgr. Šárka Szlaurová - 10.5.2017
KVĚ
5
Náhled obrázku

Mladí cyklisté změřili síly v dopravní soutěži

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Jízdu zručnosti, zásady první pomoci, znalost pravidel silničního provozu a další dovednosti museli předvést v pátek 5. května školáci, kteří se zúčastnili dopravní soutěže mladých cyklistů BESIP v Třinci. Tu v rámci zajištění prevence nehodovosti v silničním provozu připravil pro děti odbor dopravy třinecké radnice, který se touto soutěží i letos zapojil do jednoho z celostátně organizovaných programů v oblasti dopravní výchovy zaměřeného na žáky prvního i druhého stupně základních škol.

Mgr. Šárka Szlaurová - 5.5.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
KVĚ
5
Náhled obrázku

Školáci zamířili na městský úřad

Ikona lupy

Co jsou to matriční knihy? Kde probíhají svatební obřady? Kde zasedají zastupitelé města? Kde se uchovávají městské kroniky? Na tyto otázky a řadu dalších už znají odpovědi žáci ZŠ Kaštanová, kteří si přišli v rámci výuky prohlédnout prostory městského úřadu. Děti si se zájmem prohlédly obřadní síň, dověděly se zajímavosti o matričních knihách, nahlédly do zrekonstruované velké zasedací síně a mohly se i krátce ponořit do historie města a zalistovat starými kronikami. Na závěr prohlídky nemohly vynechat ani kanceláře vedení města. Své zážitky z návštěvy úřadu děti zvěčnily v textech, které si můžete přečíst v příloze.

Mgr. Šárka Szlaurová - 5.5.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
KVĚ
3
Náhled obrázku

Václav Neckář přijel podpořit Centrum sociální pomoci Třinec

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Už deset let podává pomocnou ruku dětem i dospělým s handicapem a lidem bez přístřeší příspěvková organizace města Centrum sociální pomoci Třinec (CSPT). V souvislosti s tímto kulatým jubileem se uskutečnil v pátek 28. dubna benefiční koncert v evangelickém kostele, který posluchači zaplnili do posledního místečka. Před více než tisícovkou diváků vystoupil zpěvák Václav Neckář se svou kapelou Bacily a ženský pěvecký sbor Laudate z Bystřice.

Mgr. Šárka Szlaurová - 3.5.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
KVĚ
2

Třinec bude hostit mistrovství republiky žen a mužů v atletice

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Významný sportovní svátek zažije v červnu naše město. Třinec se totiž stane od 9. do 11. června dějištěm mistrovství České republiky mužů a žen v atletice, které je považováno za domácí vrchol atletické sezóny. Stane se tak navíc u příležitosti 120. výročí trvání české atletiky. Mezi startujícími atlety by v Třinci neměly chybět takové hvězdy, jakými jsou světová rekordmanka Barbora Špotáková, mistři světa Pavel Maslák, Vítězslav Veselý, Zuzana Hejnová a další.

Mgr. Šárka Szlaurová - 2.5.2017
DUB
6
Obrázek ke zprávě

Blokové čištění ulic a parkovišť

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Jako každý rok bude i letos probíhat v našem městě blokové čištění parkovišť a parkovacích stání podél komunikací. Probíhat bude v období 03.04.2017 do 13.06.2017 od 8:00 h do 14:00 h. Na některých parkovištích v Lyžbicích – Terase a ve Starém Městě budou práce prováděny od 6:00 h do 9:00 h. Podrobný rozpis s termíny a místem plánovaného blokového čištění najdete v příloze. Pokud z důvodu nepříznivého počasí blokové čištění v dané ulici neproběhne, bude provedeno v náhradním termínu, nejpozději do 15.07.2017.Čistění bude zahájeno 03.04.2017 čištěním ulice Topolová a části ulice Sosnová.

Mgr. Šárka Szlaurová - 6.4.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
BŘE
21

Provoz mateřských škol v Třinci během letních prázdnin 2017

Ikona lupy

Provoz mateřských škol zřizovaných městem Třinec o hlavních prázdninách 2017 naleznete v příloze.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.3.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
BŘE
7

Oznámení o uzavírce v Neborech

Ikona lupy

Z důvodu probíhající stavby obchvatu v úseku Nebory – Oldřichovice bude v termínu od 08.03.2017 do 31.05.2017 uzavřena komunikace na "neborovském" kopci ke kravínu - směr Guty, v úseku mezi čp. 107 a 15. Objízdná trasa pro automobilovou dopravu bude vedena po místní komunikaci od bývalé pošty kolem potoka Bystrý k autobusové zastávce Třinec, Nebory, Rusnok a dále ke „kravínu“. Městská hromadná doprava na lince MHD 713 bude probíhat dle opatření uvedeného v příloze. Cestující budou o opatřeních informování dopravcem na zastávkách. Autobusová zastávka Třinec, Nebory, pod kravínem bude přemístěna do vjezdu ke kravínu v Neborech. Pro chodce bude zřízen provizorní chodník mimo stávající místní komunikaci. Prosíme řidiče a chodce, aby respektovali přechodné dopravní značení a dbali bezpečnosti při průchodu stavbou.

Mgr. Šárka Szlaurová - 7.3.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
ÚNO
27

Příjem přihlášek na Univerzitu třetího věku ukončen

Ikona lupy

Dovolujeme si informovat zájemce o studium Univerzity třetího věku, že jsme pro velký zájem už museli ukončit příjem přihlášek. Kapacita sálu je již naplněna. Děkujeme za pochopení.

Iveta Stoszková - 27.2.2017
LED
18

Přeprava nebezpečných odpadů

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Od 1. ledna 2017 vzniká dle zákona o odpadech povinnost elektronického ohlašování přepravy nebezpečných odpadů přes Integrovaný systém plnění ohlašovacích povinností (ISPOP). Končí tak ohlašování přepravy v listinné podobě na obecní úřady s rozšířenou působností.

Mgr. Šárka Szlaurová - 18.1.2017
Nalezeno: 21 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku