RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality
Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 40 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3  4

ČVN
20

Úvěry z Fondu rozvoje bydlení města - 2. kolo výběrového řízení

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec vyhlašuje druhé kolo výběrového řízení na úvěry ze svého Fondu rozvoje bydlení. Nová pravidla získání úvěru reagují na aktuální potřeby občanů a lidé si tak mohou nově zažádat například o úvěr s 3% úrokem na zřízení nebo prohloubení studny, zřízení vsakování dešťových vod, oplocení parcely, vydláždění chodníku nebo cesty k domu a na stavbu nebo opravu venkovního schodiště k domu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 20.6.2017
ČVN
19
Náhled obrázku

Z parčíku u hvězdárny vzniklo odpočinkové místo

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Novou podobu získal parčík v blízkosti hvězdárny Mikuláše Koperníka, kde vzniklo příjemné místo pro odpočinek. S finančním přispěním Třineckých železáren, které poskytly městu dar ve výši 600 tisíc korun na výsadbu nové zeleně, získalo Staré Město novou klidovou zónu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 19.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
19

Prázdniny v 3nci se kvapem blíží!

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Prázdniny plné zábavy a dobrodružství jsou za dveřmi! Také v letošním roce město společně s dalšími 30 organizacemi připravuje na prázdninové měsíce oblíbenou celoprázdninovou akci pro děti nazvanou Prázdniny v 3nci. Děti se mohou těšit na celkem 38 akcí s nejrůznějším zaměřením, z nichž si vybere opravdu každý. Pro Prázdniny v 3nci stále platí, že akce jsou zdarma! Už nyní mohou rodiče stáhnout a vyplnit přihlášku a dítě do akce zaregistrovali na http://prazdniny.trinecko.cz/, kde lze najít i podrobný program. Sledovat můžete i prázdninový facebook https://www.facebook.com/prazdniny.v3nci/

Mgr. Šárka Szlaurová - 19.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
ČVN
16
Náhled obrázku

Třinec patří mezi tři nejatraktivnější místa pro investory v České republice

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Velká pocta se včera dostala Třinci od agentury CzechInvest v pražském paláci Žofín, kde bylo naše město v rámci slavnostního galavečera vyhodnoceno jako jedno ze tří nejatraktivnějších míst pro investory v České republice. Třinec před nedávnem získal ve srovnávacím výzkumu titul Město pro byznys Moravskoslezského kraje a zároveň se stal krajským vítězem i v nové kategorii s názvem Investičně atraktivní region vyhlášené agenturou CzechInvest. Díky tomuto výsledku byl vybrán do celorepublikového kola mezi šest finalistů. Cenu za 3. místo převzala na pražském Žofíně ve čtvrtek 15. června starostka Třince Věra Palkovská.

Mgr. Šárka Szlaurová - 16.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
16
Náhled obrázku

Nadaní žáci a studenti převzali ocenění

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

S koncem školního roku už podvacáté ocenilo město Třinec nejlepší žáky a studenty třineckých škol. Úspěchy našich mladých talentů nemohou zůstat bez povšimnutí, proto každoročně na závěr školního roku probíhá v kulturním domě TRISIA slavnostní vyhodnocování těch nejlepších. V letošním roce si ocenění odneslo 20 žáků a studentů základních a středních škol. Z dvaceti vyznamenaných byli vybráni dva nejlepší, kteří obdrželi sošku a titul Talent roku v oblastech kultura a sport.

Mgr. Šárka Szlaurová - 16.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
15
Obrázek ke zprávě

Lesopark obohatí nové herní prvky

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Pobyt v třineckém lesoparku zpříjemní v nejbližší době dětem i jejich rodičům nové herní prvky, které přibydou hned na několika místech. Pobytovou loučku s lanovou dráhou obohatí do 10. července tři nové pružinové houpačky a herní sestava se skluzavkou a lanovým mostem. Děti se mohou těšit také na nový lanový sjezd z pevné ocelové konstrukce, která nahradí původní dřevěnou, která už dosloužila. V souvislosti s touto akcí prosíme o zvýšenou opatrnost, neboť se v těchto místech bude pohybovat stavební technika.

Mgr. Šárka Szlaurová - 15.6.2017
ČVN
15
Obrázek ke zprávě

Budova PZKO v Neborech dostane novou střechu

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Generální oprava střechy čeká budovu PZKO v Neborech. Do stavebních prací se mohou řemeslníci už brzy pustit i díky přispění města Třince, které tuto stavební akci podpořilo částkou 500 tisíc korun. Budova, kterou vybudovali členové místní PZKO v roce 1985, slouží i dalším spolkům, tělovýchovné jednotě a školám v Neborech k pořádání nejrůznějších kulturně společenských akcí a proběhlo v ní i setkání vedení města s občany. V období letních prázdnin budovu využívá místní farní sbor Slezské církve evangelické jako zázemí letního tábora pro děti.

Mgr. Šárka Szlaurová - 15.6.2017
ČVN
14

Třinec opět podpoří kotlíkové dotace

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec opět přispěje svým občanům na tzv. kotlíkové dotace. Moravskolezský kraj na ně ve druhé výzvě obdrží od ministerstva životního prostředí téměř 900 milionů korun. Všem úspěšným žadatelům přispěje kraj částkou 7.500 Kč a stejnou částkou 7.500 Kč také město Třinec. Žadatelům, kteří budou realizovat výměnu kotle v obci, která je zařazena do tzv. prioritního území, kam patří i Třinec, bude navíc dotace navýšena o částku 7.500 Kč. Krajský dotační program pro občany bude vyhlášen 29. června, s příjmem žádostí se počítá od 5. září. V této souvislosti se uskuteční v Třinci informativní schůzka pro občany, a to v pondělí 17. července 2017 ve 14:30 v zasedací místnosti Městského úřadu Třinec.

Mgr. Šárka Szlaurová - 14.6.2017
ČVN
14

V MHD Třinec bude možné se odbavit bezkontaktní platební kartou

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec společně s Arrivou Morava chystají novinku pro cestující v místní MHD. Od 1. října budou mít všichni možnost platit jízdné v autobusech třinecké MHD bezkontaktními platebními kartami všech bank. Místo hledání drobných bude stačit jedno pípnutí u řidiče jako v supermarketu. Arriva vypravuje v Třinci do provozu každý pracovní den 26 autobusů včetně deseti nových elektrobusů. Všechny vybaví technologií, která umožní cestujícím platit jednotlivé jízdenky u řidiče bezkontaktní platební kartou.

Mgr. Šárka Szlaurová - 14.6.2017
ČVN
13
Náhled obrázku

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog dorazil i do Třince

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Třinec se stal včera jednou z 38 zastávek 15. ročníku Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog. Cyklisty na třinecké radnici přivítal místostarosta Ivo Kaleta společně se zástupci odboru sociálních věcí, městské policie, a dalšími zainteresovanými. Cyklo-běh je svým rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem. „Tato akce zásadně volá po zvýšení drogové gramotnosti a osvěty v naší zemi, kde výrobci a distributoři drog jsou stále rafinovanější a zneužívají dětskou naivitu a neznalost toho, co drogy jsou a co způsobují a především zneužívají lhostejnost rodičů a institucí,“ vysvětluje tiskový mluvčí cyklo-běhu Pavel Mudra.

Mgr. Šárka Szlaurová - 13.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
Nalezeno: 40 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3  4
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku