RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality
Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 21 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3

LIS
30
Náhled obrázku

Třinec získal nejvýznamnější ocenění ve své historii

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Výjimečné pocty se dostalo v závěru letošního roku našemu městu. Ve Španělském sále Pražského hradu převzala 28. listopadu starostka Třince Věra Palkovská společně s místostarostou Ivo Kaletou prestižní Národní cenu ČR za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj. Město Třinec tak po pěti letech navázalo na úspěch z roku 2012, kdy v kategorii veřejný sektor získalo titul „Společensky odpovědná organizace“.

Mgr. Šárka Szlaurová - 30.11.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
LIS
29
Náhled obrázku

Poděkování dobrovolníkům

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Laskavost, trpělivost a dobré srdce nechybí dobrovolníkům, kteří nezištně věnují kus svého volného času seniorům, dětem nebo lidem s handicapem. Právě těmto obětavým lidem patřilo slavnostní setkání v Domově Sosna, kde se v pondělí 27. 11. 2017 sešly více než dvě desítky dobrovolníků působících pod záštitou organizace ADRA.

Mgr. Šárka Szlaurová - 29.11.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
LIS
27
Obrázek ke zprávě

Konkurzní řízení na ředitele kina v Třinci

Ikona lupy

Rada města Třince vyhlásila konkurz na ředitele příspěvkové organizace Městské kino Kosmos Třinec. Předpokládaný nástup 1. 3. 2018. Podrobné informace a požadavky najdete v příloze tohoto oznámení nebo na úřední desce. S případnými dalšími dotazy se můžete obracet na odbor školství, kultury a tělovýchovy na tel. 558 306 194. Uzávěrka přihlášek je 22. 1. 2018.

Mgr. Šárka Szlaurová - 27.11.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
LIS
24
Náhled obrázku

Dobrovolní dárci krve převzali ocenění

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Zlatý kříž 3. třídy a Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského převzali ve středu 22.11. a ve čtvrtek 23.11. 2017 odpoledne v posluchárně Nemocnice Třinec bezpříspěvkoví dárci krve z Třince a okolí. Za dobrovolné dárcovství nejcennější tekutiny a nezištnou pomoc svým spoluobčanům jim přišli poděkovat mj. také ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže Jana Stanovská, místostarosta Třince Radim Kozlovský a personální ředitel TŽ Ivo Žižka. "Město Třinec si obětavosti dárců krve velmi váží, a proto je každoročně odměňuje pozorností v podobě volných vstupů na krytý bazén v Třinci," podotkl místostarosta Radim Kozlovský.

Mgr. Šárka Szlaurová - 24.11.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
LIS
15
Obrázek ke zprávě

Charita Třinec hledá koledníky pro Tříkrálovou sbírku

Ikona lupy

Charita Třinec se i v příštím roce přidá k celostátní Tříkrálové sbírce a v souvislosti s touto tradiční akcí přivítá nové zájemce do řad koledníků, kteří by od 1. do 15 ledna 2018 koledovali v ulicích Třince, Vendryně, Nýdku, Bystřice, Stříteže, Smilovic a Řeky. Pokud máte zájem se přidat a podpořit dobrou věc, podrobnosti a kontakty najdete na přiloženém letáku.

Mgr. Šárka Szlaurová - 15.11.2017
ŘÍJ
30
Náhled obrázku

Zvonice v Tyře vydala nečekaný poklad

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Vzácné poselství z minulosti objevili týden před Dušičkami dělníci, kteří pracují na rekonstrukci hřbitovní zvonice v Tyře. Ve věži stavby z roku 1925 našli plechovou skříňku s tajemným obsahem, kterou shodou okolností předali krátce po nalezení do rukou starostky Třince Věry Palkovské. „Byla to nečekaná souhra náhod. Vydali jsme se ve čtvrtek zkontrolovat, jak jsou připravena místa posledního odpočinku na Dušičky, a při návštěvě hřbitova v Tyře na nás čekalo obrovské překvapení. Zástupce zhotovitele mi předal nevzhlednou zaprášenou kovovou krabičku, kterou zedníci právě objevili ve věži zvonice,“ popsala neočekávanou situaci starostka Věra Palkovská.

Mgr. Šárka Szlaurová - 30.10.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
26

Začíná období honů na drobnou zvěř

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

V listopadu opět začíná v loveckých revírech sezóna společných lovů na drobnou zvěř. V obvodu města Třince pořádá hon Myslivecký spolek Javorový Oldřichovice ve čtvrtek 9.11. a v sobotu 11.11.2017 v bažantnici u myslivecké chaty v Oldřichovicích. V sobotu 2.12. se potom koná hon na honebních pozemcích v Neborech a Konské-Podlesí. Hony začínají v 8:00 a končí okolo 13:00. Hony pořádá i Myslivecký spolek Hubert Kojkovice – Třinec V, a to v sobotu 18.11. v lokalitách Konská a Osůvky a v sobotu 16.12. v Horní a Dolní Líštné.

Mgr. Šárka Szlaurová - 26.10.2017
ŘÍJ
23
Náhled obrázku

Kino Kosmos oslavuje 50. výročí

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Kino Kosmos bude mít v roce 2018 padesát let a při této příležitosti už nyní přichystalo pro veřejnost řadu poutavých doprovodných akcí. Oslavy byly oficiálně zahájeny počátkem října a těšit se můžete na Halloween s čajovnou, Seniorské dopoledne, Předvánoční den v kině, Filmový maratón se superhrdiny nebo Den s českým filmem. S programem se můžete podrobně seznámit přiloženém plakátku.

Mgr. Šárka Szlaurová - 23.10.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ŘÍJ
4
Obrázek ke zprávě

Veřejná sbírka za účelem "obnovy dřevěného kostela Božího Těla v Gutech"

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec tímto vyhlašuje veřejnou sbírku za účelem "obnovy dřevěného kostela Božího Těla v Gutech". Veřejná sbírka bude probíhat od úterý 8. srpna 2017 na dobu neurčitou. Veřejná sbírka bude aktuálně prováděna pouze shromažďováním příspěvků na zvláštní bankovní účet číslo 7657654/0300 zřízený u Československé obchodní banky, a. s. (pro platby ze zahraničí IBAN CZ5403000000000007657654, BIC(SWIFT) CEKOCZPP).

Ing. Patrik Žondor - 4.10.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
ČVN
1

Organizace školního roku 2017/2018

Ikona lupy

V příloze naleznete přehled prázdnin a organizaci školního roku 2017/2018 v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích.

Mgr. Šárka Szlaurová - 1.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
Nalezeno: 21 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku