RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality
Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 36 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3  4

ČVN
16
Náhled obrázku

Nadaní žáci a studenti převzali ocenění

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

S koncem školního roku už podvacáté ocenilo město Třinec nejlepší žáky a studenty třineckých škol. Úspěchy našich mladých talentů nemohou zůstat bez povšimnutí, proto každoročně na závěr školního roku probíhá v kulturním domě TRISIA slavnostní vyhodnocování těch nejlepších. V letošním roce si ocenění odneslo 20 žáků a studentů základních a středních škol. Z dvaceti vyznamenaných byli vybráni dva nejlepší, kteří obdrželi sošku a titul Talent roku v oblastech kultura a sport.

Mgr. Šárka Szlaurová - 16.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
15
Obrázek ke zprávě

Lesopark obohatí nové herní prvky

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Pobyt v třineckém lesoparku zpříjemní v nejbližší době dětem i jejich rodičům nové herní prvky, které přibydou hned na několika místech. Pobytovou loučku s lanovou dráhou obohatí do 10. července tři nové pružinové houpačky a herní sestava se skluzavkou a lanovým mostem. Děti se mohou těšit také na nový lanový sjezd z pevné ocelové konstrukce, která nahradí původní dřevěnou, která už dosloužila. V souvislosti s touto akcí prosíme o zvýšenou opatrnost, neboť se v těchto místech bude pohybovat stavební technika.

Mgr. Šárka Szlaurová - 15.6.2017
ČVN
15
Obrázek ke zprávě

Budova PZKO v Neborech dostane novou střechu

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Generální oprava střechy čeká budovu PZKO v Neborech. Do stavebních prací se mohou řemeslníci už brzy pustit i díky přispění města Třince, které tuto stavební akci podpořilo částkou 500 tisíc korun. Budova, kterou vybudovali členové místní PZKO v roce 1985, slouží i dalším spolkům, tělovýchovné jednotě a školám v Neborech k pořádání nejrůznějších kulturně společenských akcí a proběhlo v ní i setkání vedení města s občany. V období letních prázdnin budovu využívá místní farní sbor Slezské církve evangelické jako zázemí letního tábora pro děti.

Mgr. Šárka Szlaurová - 15.6.2017
ČVN
14

Třinec opět podpoří kotlíkové dotace

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec opět přispěje svým občanům na tzv. kotlíkové dotace. Moravskolezský kraj na ně ve druhé výzvě obdrží od ministerstva životního prostředí téměř 900 milionů korun. Všem úspěšným žadatelům přispěje kraj částkou 7.500 Kč a stejnou částkou 7.500 Kč také město Třinec. Žadatelům, kteří budou realizovat výměnu kotle v obci, která je zařazena do tzv. prioritního území, kam patří i Třinec, bude navíc dotace navýšena o částku 7.500 Kč. Krajský dotační program pro občany bude vyhlášen 29. června, s příjmem žádostí se počítá od 5. září. V této souvislosti se uskuteční v Třinci informativní schůzka pro občany, a to v pondělí 17. července 2017 ve 14:30 v zasedací místnosti Městského úřadu Třinec.

Mgr. Šárka Szlaurová - 14.6.2017
ČVN
14

V MHD Třinec bude možné se odbavit bezkontaktní platební kartou

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec společně s Arrivou Morava chystají novinku pro cestující v místní MHD. Od 1. října budou mít všichni možnost platit jízdné v autobusech třinecké MHD bezkontaktními platebními kartami všech bank. Místo hledání drobných bude stačit jedno pípnutí u řidiče jako v supermarketu. Arriva vypravuje v Třinci do provozu každý pracovní den 26 autobusů včetně deseti nových elektrobusů. Všechny vybaví technologií, která umožní cestujícím platit jednotlivé jízdenky u řidiče bezkontaktní platební kartou.

Mgr. Šárka Szlaurová - 14.6.2017
ČVN
13
Náhled obrázku

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog dorazil i do Třince

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Třinec se stal včera jednou z 38 zastávek 15. ročníku Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog. Cyklisty na třinecké radnici přivítal místostarosta Ivo Kaleta společně se zástupci odboru sociálních věcí, městské policie, a dalšími zainteresovanými. Cyklo-běh je svým rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem. „Tato akce zásadně volá po zvýšení drogové gramotnosti a osvěty v naší zemi, kde výrobci a distributoři drog jsou stále rafinovanější a zneužívají dětskou naivitu a neznalost toho, co drogy jsou a co způsobují a především zneužívají lhostejnost rodičů a institucí,“ vysvětluje tiskový mluvčí cyklo-běhu Pavel Mudra.

Mgr. Šárka Szlaurová - 13.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
12
Náhled obrázku

Cena města Třince pro Ivana Vodičku

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Mezi nositele Ceny města Třince se v sobotu 10. června 2017 zařadil pan Ivan Vodička, výrazná osobnost třineckého sportu, která se nesmazatelně zapsala do historie sportovního dění v našem městě. Ocenění z rukou starostky města Věry Palkovské převzal Ivan Vodička během slavnostního zahájení mistrovství republiky v atletice na městském atletickém stadionu. „Prestižní ocenění si pan Ivan Vodička plně zaslouží za vynikající celoživotní práci ve sportu v Třinci a propagaci třineckého sportu nejen v České republice, ale i v zahraničí. Je mi ctí, že mu mohu ocenění předat během tak významného sportovního svátku jako je mistrovství republiky,“ podotkla starostka Věra Palkovská.

Mgr. Šárka Szlaurová - 12.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
7

Informace k nádobám na bioodpad

Ikona lupy

Připomínáme občanům, že pokud jim během vegetačního období nedostačuje hnědá nádoba na biologický odpad, mohou si u firmy Nehlsen Třinec, s. r. o. objednat další. Jedná se o nadstandartní službu, proto je svoz zpoplatněn částkou 45 Kč/svoz nádoby. Službu si můžete objednat na adrese jana.krzywonova@nehlsen.cz nebo na tel. čísle 558 331 266 s uvedením jména, příjmení, adresy, data narození nebo čísla občanského průkazu a telefonního čísla. Dále prosím uveďte požadované období svozu či počet nádob, o které máte zájem.

Mgr. Šárka Szlaurová - 7.6.2017
ČVN
5
Náhled obrázku

Na náměstí se představily složky integrovaného záchranného systému

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Policejní vozy, sanitky, hasičské stříkačky, služební vozy celní správy a další profesionální technika zaplnily náměstí Svobody, kde se v sobotu 3. června konal tradiční a oblíbený Den s integrovaným záchranným systémem. Policisté, hasiči, záchranáři, městští strážníci, celníci, vojáci z Armády ČR a členové horské služby si opět připravili pro příchozí akční podívanou.

Mgr. Šárka Szlaurová - 5.6.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVN
2

Informace o změně jízdních řádů

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Městský úřad Třinec, odbor dopravy, oznamuje cestující veřejnosti, že od termínu celostátních změn jízdních řádů dne 11.06.2017 budou provedeny změny jízdních řádů ve vnitrostátní veřejné linkové osobní dopravě. V jízdním řádu městské hromadné dopravy (MHD) Třinec dopravce zapracoval dle provozních možností požadavky občanů města Třince a zefektivnil provoz MHD na některých linkách. Změna jízdního řádu MHD Třinec se týká těchto linek:

Mgr. Šárka Szlaurová - 2.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
Nalezeno: 36 záznamů. Zobrazeno: 11 - 20    Stránka:  1  2  3  4
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku