SZYBKA NAWIGACJA: Wprowadzająca strona
Aktuality
Mohlo by vás zajímat
Szukać: Szukaj w archiwu

Nalezeno: 25 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3

PRO
12

Uzavírka silnice Oldřichovice - U Jakůbku

Ikona lupy

Na pokyn Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR) je z důvodu rozštípnutí stromu až do odvolání uzavřena silnice III. třídy 01141 v úseku autobusové zastávky Oldřichovice, u Jakůbku. Silnice je označena provizorním dopravním značením "Zákaz vjezdu". Městská autobusová doprava linky 713 je z autobusového stanoviště vedena po silnici I/11 a místních komunikacích ve směru Guty, vrchy - Guty, konečná – Oldřichovice, ZD, kde se otáčí a jede po stejné trase zpět na autobusové stanoviště. Nejsou obsluhovány zastávky Oldřichovice, sídliště a Oldřichovice, u Jakůbku. Z důvodu vlastní bezpečnosti žádáme o respektování dopravního značení. Děkujeme za pochopení.

Bc. Petr Čala - 12.12.2017
PRO
10

Uzavření místní komunikace Na Aleji

Ikona lupy

Na pokyn Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR) je z důvodu pádu stromu až do odvolání uzavřena místní komunikace Na Aleji v "Kanadském lese". Komunikace je označena provizorním dopravním značením "Zákaz vjezdu". Z důvodu vlastní bezpečnosti žádáme o respektování dopravního značení. Děkujeme za pochopení.

Ing. Patrik Žondor - 10.12.2017
PRO
12
Obrázek ke zprávě

Detektory požáru a nebezpečných plynů mohou zachránit život

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Nadcházející vánoční svátky by měly být obdobím klidu a pohody. Bohužel i ve vánočním období musejí hasiči zasahovat u požárů, které by se nemusely při troše opatrnosti přihodit. I přes častá varování hasičů dochází každý rok v období vánočních svátků k mnoha požárům způsobených rozšířením ohně od hořících svíček nebo vznícením potravin při vaření. Aby nás při tom všem vánočním shonu v domácnosti nepřekvapila nemilá událost, a případný požár jsme včas zjistili, doporučují hasiči věnovat zvýšenou pozornost preventivním opatřením. Mezi ně patří především instalace hlásičů požáru a detektorů nebezpečných plynů, které nás intenzivním zvukovým signálem upozorní na hrozící nebezpečí.

Mgr. Šárka Szlaurová - 12.12.2017
PRO
12
Náhled obrázku

Třinecké adventní podvečery odstartovaly v rytmu swingu

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Přijďte si zpříjemnit předvánoční čas na náměstí Svobody v Třinci! Každý den od 15 hodin na vás čekají až do 22. prosince hudební vystoupení, různé druhy punče, svařáku, čaje, kávy či čokolády, ale především pohodová adventní atmosféra. Třinecké adventní podvečery včera zahájila kapela Stanley´s Dixie Street Band, která přítomným posluchačům zahrála řadu swingových hitů. O příjemnou hudební atmosféru se dále postarají soubory a kapely jako Hutnik, Gorol, Liberda Gang, STS, Cafe 80/Witch Hammer, Drnkálisti, Magdon, Sound Mates, žáci ZUŠ Třinec a další hudebníci.

Mgr. Šárka Szlaurová - 12.12.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
PRO
12
Obrázek ke zprávě

Betlémské světlo dorazí i na radnici

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Také letos si budou moci lidé přinést do svých domovů předvánoční pokoj a mír prostřednictvím Betlémského světla. Novodobá tradice plamínku zažehnutého v místě narození Ježíše Krista, v Betlémě, se za čtvrt století stala významnou tradicí vánočních svátků v mnoha rodinách. Jako každý rok i letos jej do našeho regionu přivezou vlakem třinečtí skauti ze střediska Hraničář.

Mgr. Šárka Szlaurová - 12.12.2017
PRO
7
Náhled obrázku

Seniorky potěšily hospitalizované děti hračkami

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Velkou radost udělaly dětem hospitalizovaným v Nemocnici Třinec klientky z Klubu seniorů. Na Mikuláše jim předaly spolu s místostarostou města Radimem Kozlovským vlastnoručně vyrobené dárečky v podobě zvířátek. V letošním roce seniorky děti potěšily různobarevnými opičkami a sympatickými hrošíky. Klientky Klubu šikovných rukou vyráběly hračky z froté ponožek už od podzimu, a že byly šikovné a plné elánu, vyrobily jich více než 50 kusů.

Mgr. Šárka Szlaurová - 7.12.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
PRO
6
Náhled obrázku

Za panem Robertem Ramíkem

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Dnes se rodina a veřejnost rozloučí s Ing. Robertem Ramíkem, který zesnul v sobotu 2. prosince 2017. V Třinci každý, kdo ke svému životu potřebuje klasickou hudbu, ví, jakou hudební stopu pan Ramík v Třinci zanechal, jak velkou ztrátou je jeho odchod pro hudební život v našem městě.

Mgr. Šárka Szlaurová - 6.12.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
PRO
6
Obrázek ke zprávě

Upozornění občanům

Ikona lupy

Upozorňujeme, že v pátek 15. 12. 2017 bude Městský úřad Třinec uzavřen z důvodu povinného školení úředníků. Prosíme občany, aby si své záležitosti přišli vyřídit v jiném termínu, kdy jim budou pracovníci městského úřadu plně k dispozici. Děkujeme za pochopení.

Mgr. Šárka Szlaurová - 6.12.2017
PRO
5
Obrázek ke zprávě

Pozvánka

Ikona lupy

Příspěvková organizace STaRS Třinec pořádá v sobotu 3. února 2018 ve sportovní hale 2. Třinecký sportovní ples. K tanci i poslechu bude hrát DJ Roman Grygar a těšit se můžete také na kapelu Legendy se vrací a další zajímavý prgram. Vstupenky si můžete rezervovat na tel. čísle 736 614 692.

Mgr. Šárka Szlaurová - 5.12.2017
PRO
4

Od neděle začnou platit nové jízdní řády

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Městský úřad Třinec, odbor dopravy oznamuje cestující veřejnosti, že od neděle 10. 12. 2017 začnou platit nové jízdní řády ve veřejné linkové vnitrostátní dopravě a v železniční dopravě. Novinky o novém vlakovém jízdním řádu pro rok 2017/2018 naleznete na stránkách www.cd.cz.

Mgr. Šárka Szlaurová - 4.12.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
Nalezeno: 25 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3
Hledat text  

Nalezeno: 7 záznamů. Zobrazeno: 1 - 7    

Cyklo věž

Cyklo věž/ Zobrazit celé téma /
Videospot o cyklověži
2.11.2017 10:16

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017

/ Zobrazit celé téma /
Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.
Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízíme společně!
Jak to bude fungovat v Třinci? Každoročně v rámci oslav Dne Země uklízíme v měsíci dubnu. Kdo bude mít zájem přidat se k úklidu, zajistíme pytle na odpad, přistavení bikranu a následný odvoz a likvidaci vysbíraného odpadu. Úklidy mohou organizovat osadní výbory, občanská sdružení nebo i skupiny občanů. K akci se však samozřejmě mohou přidat všichni bez rozdílu věku, kterým není stav naší přírody, našeho města lhostejný.
Se svými požadavky kontaktujte Městský úřad Třinec, odbor životního prostředí a zemědělství.
Kontakt tel.: 558 306 319, 558 306 320
e-mail: ivona.adamikova@trinecko.cz, johana.kubienova@trinecko.cz
3.3.2017 11:00

Obchvat Třince Nebory - Bystřice

/ Zobrazit celé téma /
V souvislosti se zahájením výstavby obchvatu Třince budou na tomto místě zveřejňovány informace týkající se stavby. Aktuální informace související s dopravními omezeními najdete rovněž v odkazu Doprava na úvodní stránce www.trinecko.cz.
V případě dotazů souvisejících se stavbou se mohou občané obracet na tyto kontaktní osoby:

Oldřichovice – Bystřice - Ing. Karel Strakoš, tel. 602 213 187

Nebory - Oldřichovice - Ing. Michal Burda, tel. 724 333 070.
29.9.2014 10:04

Ze života třineckých škol

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tématu dáváme prostor třineckých školám, které mají zájem podělit se s širokou veřejností o zajímavé aktivity, nejrůznější projekty a informovat o úspěších svých žáků a studentů.
29.11.2013 08:53

Občanské záležitosti

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tématu naleznete nejčastější otázky a odpovědi spojené například s vyřízením občanského průkazu, cestovního pasu, zařízením svatby, rodného listu, trvalého pobytu a dalších záležitostí ve vztahu občan a úřad.
25.2.2013 09:37

Bydlení a prostory v majetku města

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tematicky zaměřeném odkazu zveřejňujeme odpovědi na nejčastější dotazy občanů týkající se bydlení v městských bytech, pronájmů prostor a dalších záležitostí spojených se správou majetku města.
4.2.2013 13:58

Via Lyžbice

Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice/ Zobrazit celé téma /
V tomto odkazu se můžete dovědět podrobné informace k podjezdu Via Lyžbice.
10.1.2012 15:37
Živnostenský úřad
Nové sídlo živnostenského úřadu je na adrese Smetanova 498.
telefon: 558 306 240 Mapa nové adresy Živnostenského úřadu
Zimní údržba silnic
Sněžný pluh Pro dotazy a hlášení problémů kontaktujte dispečink zimní údržby 775 772 990.
Cyklo věž
Informace pro původce odpadů
Předpověď počasí
Aladin
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku