SZYBKA NAWIGACJA: Wprowadzająca strona
Aktuality
Mohlo by vás zajímat
Szukać: Szukaj w archiwu

Nalezeno: 24 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3

BŘE
28
Obrázek ke zprávě

Ukliďme si Třinec! Zapojit se může každý!

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Do celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! se i v letošním roce zapojí město Třinec. I když hlavní úklidový den připadá na sobotu 8. dubna, do jarní očisty svého okolí se může v rámci oslav Dne Země zapojit každý v průběhu celého dubna. Jak to bude fungovat? Úklidy mohou organizovat osadní výbory, občanská sdružení nebo i skupiny občanů. K akci se mohou přidat všichni, kterým není stav naší přírody a našeho města lhostejný.

Mgr. Šárka Szlaurová - 28.3.2017
BŘE
24
Obrázek ke zprávě

Velikonoční jarmark potěší všechny smysly

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Voňavé mazance, medové perníčky, kraslice, karabáče či stánky s pestrou nabídkou velikonočních dekorací navodí v úterý 11. dubna v Třinci pravou sváteční atmosféru. Na náměstí Svobody se totiž bude konat od 10:00 do 18:00 tradiční Velikonoční jarmark, tak neváhejte a přijďte se podívat! Jarmark bude doprovázet stejně jako v minulých letech pestrý kulturní program.

Mgr. Šárka Szlaurová - 24.3.2017
BŘE
24
Obrázek ke zprávě

Velikonoční prázdniny v Dětském Klubu KaPA

Ikona lupy

Vyřešit otázku pracujících rodičů, co s mladšími školáky během čtvrtečních velikonočních prázdnin 13. dubna, může pomoci Kvalifikační a personální agentura KaPA, která nabízí v tento den bezplatné hlídání dětí. V Dětském klubu KaPA jsou připraveny Maškarní velikonoční prázdniny, během nichž si děti užijí spoustu zábavy. Více informací najdete v přiloženém letáku.

Mgr. Šárka Szlaurová - 24.3.2017
BŘE
23
Náhled obrázku

Třinec opět rozkvétá

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Po dlouhém období zimy se začíná opět hlásit o slovo jaro. Pomalu začínají kvést jeho první poslové, kteří nás opět budou podobně jako v předchozích letech provázet ulicemi a náměstími. „Zeleň je v ulicích našeho města nepostradatelným prvkem, a to nejen z estetického hlediska. K Třinci už květiny neodmyslitelně patří a každý rok se těšíme, až se na jaře veřejná prostranství opět zazelenají. Chytré město je takové, ve kterém se lidem dobře a příjemně žije, a k tomu určitě patří i dostatek zeleně a rozkvetlé ulice,“ podotkla starostka Třince Věra Palkovská

Mgr. Šárka Szlaurová - 23.3.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
BŘE
22

Město Třinec opět podpořilo aktivity v sociální oblasti

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec opět podpořilo v rámci „Dotačního programu na podporu projektů v sociální oblasti ve městě Třinec na rok 2017“ neziskové organizace, které poskytují návazné sociální aktivity občanům města Třince. Podpořeny byly projekty zaměřené na prorodinné aktivity jako posilování rodičovských kompetencí či prevence sociálně negativních jevů v rodině, dále pak projekty zaměřené na aktivity osob se zdravotním postižením a seniorů a v neposlední řadě i projekty, které jsou zaměřeny na prevenci sociálního vyloučení či kriminality. Město Třinec tak podpořilo 15 projektů neziskových organizací celkovou částkou 366 000 Kč. Rozdělení dotací je přiloženo.

Mgr. Šárka Szlaurová - 22.3.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
BŘE
22

Informace Krajské veterinární správy k ptačí chřipce

Ikona lupy

Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Moravskoslezský kraj ukončuje ochranná a zdolávací opatření ve vymezeném uzavřeném pásmu v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy ptačí chřipky na území Polska, v lokalitě Ustroń, 6 km od hranice s Českou republikou, region 02403 Cieszyński, vyhlášená nařízením Státní veterinární správy ze dne 16.2.2017.

Mgr. Šárka Szlaurová - 22.3.2017
BŘE
21
Náhled obrázku

Město ocenilo osobnosti v sociálních službách

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Odbor sociálních věcí MěÚ Třinec uspořádal v úterý 21. března u příležitosti Mezinárodního dne sociální práce odbornou konferenci pro poskytovatele sociálních služeb a návazných aktivit. Konference s názvem Den sociální práce 2017 nabídla sociálním pracovníkům z regionu prostor pro sdílení dobré praxe, zkušeností a novinek ze sociální oblasti a zároveň měla za úkol podpořit je v jejich mnohdy nelehké práci.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.3.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
BŘE
21

Provoz mateřských škol v Třinci během letních prázdnin 2017

Ikona lupy

Provoz mateřských škol zřizovaných městem Třinec o hlavních prázdninách 2017 naleznete v příloze.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.3.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
BŘE
21
Obrázek ke zprávě

Blokové čištění ulic a parkovišť

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Jako každý rok bude i letos probíhat v našem městě blokové čištění parkovišť a parkovacích stání podél komunikací. Probíhat bude v období 03.04.2017 do 13.06.2017 od 8:00 h do 14:00 h. Na některých parkovištích v Lyžbicích – Terase a ve Starém Městě budou práce prováděny od 6:00 h do 9:00 h. Podrobný rozpis s termíny a místem plánovaného blokového čištění najdete v příloze. Pokud z důvodu nepříznivého počasí blokové čištění v dané ulici neproběhne, bude provedeno v náhradním termínu, nejpozději do 15.07.2017.Čistění bude zahájeno 03.04.2017 čištěním ulice Topolová a části ulice Sosnová.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.3.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
BŘE
21

Dotace na kulturní a sportovní aktivity rozděleny

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Město Třinec opět podpoří v rámci „Dotačního programu na podporu a rozvoj kulturních a sportovních aktivit ve městě Třinci v roce 2017“ menší neziskové organizace a spolky, které svou činností a aktivitami obohacují kulturní a sportovní vyžití obyvatel našeho města. Rozdělení jednoho milionu korun, které jsou na tento dotační program určeny, schválili v pondělí 20.3.2017 na svém jednání třinečtí radní.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.3.2017
Nalezeno: 24 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3
Hledat text  

Nalezeno: 7 záznamů. Zobrazeno: 1 - 7    

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017

/ Zobrazit celé téma /
Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.
Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízíme společně!
Jak to bude fungovat v Třinci? Každoročně v rámci oslav Dne Země uklízíme v měsíci dubnu. Kdo bude mít zájem přidat se k úklidu, zajistíme pytle na odpad, přistavení bikranu a následný odvoz a likvidaci vysbíraného odpadu. Úklidy mohou organizovat osadní výbory, občanská sdružení nebo i skupiny občanů. K akci se však samozřejmě mohou přidat všichni bez rozdílu věku, kterým není stav naší přírody, našeho města lhostejný.
Se svými požadavky kontaktujte Městský úřad Třinec, odbor životního prostředí a zemědělství.
Kontakt tel.: 558 306 319, 558 306 320
e-mail: ivona.adamikova@trinecko.cz, johana.kubienova@trinecko.cz
3.3.2017 11:00

85. výročí povýšení Třince na město

/ Zobrazit celé téma /
Letošní rok je pro naše město rokem výročním. Dekretem vlády ze dne 11. 12. 1930 povýšila vláda Československé republiky k 1. lednu 1931 Třinec na město. U příležitosti tohoto významného jubilea se chystá řada kulturních, sportovních a společenských akcí, na něž bychom chtěli prostřednictvím tohoto odkazu upozornit a pozvat Vás na ně. Věříme, že si každý najde tu „svoji“ akci, která ho potěší. A organizátory bude naopak těšit, když Vám udělají připravenými akcemi radost.
25.1.2016 14:08

Obchvat Třince Nebory - Bystřice

/ Zobrazit celé téma /
V souvislosti se zahájením výstavby obchvatu Třince budou na tomto místě zveřejňovány informace týkající se stavby. Aktuální informace související s dopravními omezeními najdete rovněž v odkazu Doprava na úvodní stránce www.trinecko.cz.
V případě dotazů souvisejících se stavbou se mohou občané obracet na tyto kontaktní osoby:

Oldřichovice – Bystřice - Ing. Karel Strakoš, tel. 602 213 187

Nebory - Oldřichovice - Ing. Michal Burda, tel. 724 333 070.
29.9.2014 10:04

Ze života třineckých škol

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tématu dáváme prostor třineckých školám, které mají zájem podělit se s širokou veřejností o zajímavé aktivity, nejrůznější projekty a informovat o úspěších svých žáků a studentů.
29.11.2013 08:53

Občanské záležitosti

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tématu naleznete nejčastější otázky a odpovědi spojené například s vyřízením občanského průkazu, cestovního pasu, zařízením svatby, rodného listu, trvalého pobytu a dalších záležitostí ve vztahu občan a úřad.
25.2.2013 09:37

Bydlení a prostory v majetku města

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tematicky zaměřeném odkazu zveřejňujeme odpovědi na nejčastější dotazy občanů týkající se bydlení v městských bytech, pronájmů prostor a dalších záležitostí spojených se správou majetku města.
4.2.2013 13:58

Via Lyžbice

Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice/ Zobrazit celé téma /
V tomto odkazu se můžete dovědět podrobné informace k podjezdu Via Lyžbice.
10.1.2012 15:37
Ukliďme svět, ukliďme Česko
Zimní údržba silnic
Sněžný pluh Pro dotazy a hlášení problémů kontaktujte dispečink zimní údržby 775 772 990.
Předpověď počasí
Aladin
Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku