Poloha

Poloha města

Město Třinec se nachází ve východní části Slezska, v malebném podhorském prostředí. Z města je výhled na horské panorama Slezských a Moravskoslezských Beskyd. Dominantní je vrch Javorový, který sahá do výše 1032 metrů nad mořem. Na tento vrchol se dá snadno vyjet sedačkovou lanovkou z Oldřichovic. Na vrcholu je turistická chata s ubytováním.

V městské části Horní Líštná je mezinárodní hraniční přechod s Polskou republikou pro osobní dopravu.

Pro příjezd do města můžete využít mezinárodní silnici E 75, která spojuje Třinec s Českým Těšínem (cca 15 km), kde je mezinárodní hraniční přechod do Polské republiky a na druhou stranu s hraničním přechodem do Slovenské republiky (cca 25 km) v Mostech u Jablunkova.
Z mezinárodní silnice E 75 je odbočka na mezinárodní komunikaci E 462, která vede do Frýdku - Místku a dále ve směru na Nový Jičín, Olomouc a dálnici do Brna.

Město je rovněž dostupné po železnici v rámci mezinárodního vlakového koridoru mezi Bohumínem a Žilinou s rychlíkovými spoji do celé České republiky.

Třinec je výchozím městem pro turistiku do Moravskoslezských i Slezských Beskyd.

Čísla o městě:
Rozloha: města: 95,6 km2
Populace k 31. 12. 2002: 38 359 osob

mapa

Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku