RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město Šipka Šipka
Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Internetové stránky města Třinec poskytují informace související s výkonem veřejné správy způsobem, umožňujícím v nezbytném rozsahu přístup i osobám se zdravotním postižením. Stránky splňují ve vysoké míře požadavky obsažené ve vyhlášce 64/2008 o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Informace o rozsahu uplatnění podmíněně povinných pravidel vyhlášky o přístupnosti

  • Pravidlo č. 3

    Stránky využívají CSS a pro snadnější obsluhu také JavaScript. Všechny stránky a informace jsou dostupné i bez těchto doplňků.

  • Pravidlo č. 9

    U některých webových prohlížečů na mobilních telefonech s funkcí prohlížení webových stránek dochází k nesprávnému vykreslení grafického rozvržení stránky.

  • Pravidlo č. 20

    Na každé stránce je k dispozici odkaz na mapu stránek s indikací aktuální polohy v hiearchii. Taktéž každá stránka obsahuje vyhledávání, prohledávající několik rubrik.

Informace prezentované v jiných formátech

Některé informace nebo dokumenty jsou k dispozici ve formátu PDF (Portable Document Format). Většinou se jedná o dokumenty příliš rozsáhlé, nebo ty, u kterých je vhodné jejich stažení na stranu klienta, ale u kterých není žádoucí změna obsahu. Tyto je možné prohlížet pomocí programu Acrobat Reader od firmy Adobe Systems Inc., který je volně ke stažení.

Pokud obsah dokumentu neumožňuje převod do formátu (PDF, RTF), nebo v případě, že vlastník tohoto dokumentu výslovně zakázal jakoukoli manipulaci či konverzi, je dokument zveřejněn ve formátu DOC resp. XLS z aplikace Microsoft Word resp. Excel. Pro tyto formáty jsou na stránkách společnosti Microsoft k dispozici prohlížeče Word Viewer, Excel Viewer) které je možno zdarma stáhnout a nainstalovat na počítač. Případně je možné zdarma stáhnout kancelářský balík Open Office.

Kontakt na správce stránek

Vaše nápady, dotazy nebo oznámení závady, na které narazíte při používání těchto stránek můžete poslat na e-mail správce stránek - petr.cala@trinecko.cz.

Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku