Aktuality

Aktuality


Třinec je nejpřívětivější město pro seniory

Město Třinec bylo v kategorii měst nad 30 tisíc obyvatel vyhodnoceno jako nejpřívětivější město k seniorům v Moravskoslezském kraji. Ocenění, které udělovala Krajská rada seniorů Moravskoslezského kraje při příležitosti Mezinárodního dne seniorů, převzal v sobotu 1. října v Bruntále místostarosta Třince Radim Kozlovský. Zároveň s oceněním převzal i certifikát, který řadí třinecký Klub seniorů k nejaktivnějším seniorským organizacím Moravskoslezského kraje. Výsledky, které řadí Třinec mezi obce s nejvíce přátelským prostředím pro seniory, vzešly z vyhodnocení kampaně Krajské rady seniorů MSK „Hledáme obec/město seniorům nejpřívětivější“ .

 „Jsme na získané ocenění velmi hrdí. Sociální oblast je v centru naší pozornosti už dlouhá léta a Třinec patří k městům s nejširší nabídkou poskytovaných sociálních služeb. Získané ocenění je pro nás povzbuzením do další práce a rozhodně chceme vysokou úroveň poskytovaných služeb zachovat i do budoucna,“ uvedl místostarosta Radim Kozlovský.

Město Třinec před několika lety získalo prvenství v celorepublikové soutěži Obec přátelská rodině a před rokem bylo Výzkumným ústavem práce a sociálních věcí rovněž vyhodnoceno jako jedno z deseti obcí s rozšířenou působností v ČR, ve které jsou nejdostupnější služby sociální péče u nás.

„Senioři jsou významná skupina občanů a řada z nich se chce i v pozdějším věku bavit a vzdělávat se. Proto je pro nás prioritou vytvářet jim co nejpřívětivější podmínky pro jejich podzim života, a to nejen širokou nabídkou sociálních služeb, ale také množstvím vhodných volnočasových aktivit od univerzity třetího věku po nejrůznější aktivity v Klubu seniorů, v městské knihovně a na dalších místech,“ dodala starostka Věra Palkovská.

Mgr. Šárka Szlaurová, mluvčí MěÚ

Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku