Aktuality

Aktuality


Seniorům slouží revitalizovaná zahrada

V příjemné místo pro odpočinek i zábavu se změnila zahrada u Klubu seniorů v Husově ulici v Třinci. K revitalizaci venkovního prostoru, která si vyžádala náklady přes 980 tisíc korun, významnou měrou přispěla i společnost DONGWON CZ, která městu věnovala za tímto účelem 300 tisíc korun.

„Tohoto daru si velmi vážíme. Díky němu jsme mohli zahradu seniorům zpříjemnit už dříve, než bylo původně v plánu,“ uvedla starostka Věra Palkovská. Přilehlý venkovní prostor u Klubu seniorů získal díky revitalizaci atraktivnější vzhled a vhodně poslouží pro volnočasové aktivity a k odpočinku seniorů. Během pobytu na zahradě se budou moci uživatelé scházet v novém altánu, vyzkoušet si hru pétanque nebo si zahrát ruské kuželky. V rámci revitalizace proběhla i oprava a výměna oplocení zahrady včetně jeho potažení stínící tkaninou. Přibyly nové zpevněné plochy, byly doplněny lavičky a na řadu přijde ještě výsadba čtyř stromů.

„Dnešní senioři se chtějí i v pozdějším věku bavit, setkávat se a vzdělávat, proto se snažíme vytvářet jim co nejpřívětivější podmínky pro jejich podzim života, a to nejen širokou nabídkou sociálních služeb, ale také množstvím vhodných volnočasových aktivit od univerzity třetího věku po nejrůznější aktivity v Klubu seniorů, v městské knihovně a na dalších místech. Klub seniorů svou širokou nabídkou aktivit významně obohacuje kulturně společenské i sportovní vyžití starší generace,“ dodala starostka.

Klub seniorů města Třince nabízí seniorům a lidem se zdravotním postižením prostor k aktivnímu trávení volného času formou mnoha zájmových klubů, kurzů a dalších aktivit, které lze najít na webových stránkách města http://www.trinecko.cz/senior/.


Zdroj: Mgr. Šárka Szlaurová, mluvčí MěÚ

Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku