Aktuality

Aktuality


Webové informace pro seniory

Dovolujeme si touto cestou oslovit seniory a seznámit je s novým webem s názvem "Moudrý senior", který je zaměřen na ochranu a zpříjemnění volného čau našich seniorů - www.moudrysenior.cz. Samotný web je oficiálně zprovozněn od dnešního dne a je zaměřen především na generaci seniorů. Jeho cílem je napomáhat k jednoduššímu přechodu z produktivního věku do let seniorských. Nejvíce informací lze získat z oblasti zdravotnictví a stárnutí, s důrazem na prevenci chorob s návody, jak si co nejdéle udržet dobré zdraví. Další oblastí je právní okénko, kde lze nalézt rady, jak postupovat v různých životních situacích běžného života seniorů.
Neméně důležitou oblastí jsou finance, a proto se webové stránky také zabývají zvyšováním finanční gramotnosti, které souvisí s důsledným upozorňováním na "nekalé praktiky" řady prodejců, kteří se neoprávněně obohacují na úkor seniorů. Rovněž zde lze nalézt oblast pojišťovnictví a ochrany majetku.
Další hlavní částí webového projektu je oblast zaměřená na aktivní život lidí v seniorském věku. Je zacílena na kulturu dle akcí, pořádaných v jednotlivých krajích České republiky. Následně je pravidelně doplňována o nové kulturní akce. Další oblastí je cestování,výlety a dovolené. Součástí webových stránek je i fórum, kde si mohou čtenáři sdělovat své zážitky či se sdílet se svými příběhy, vyměňovat recepty nebo také navazovat nová přátelství.
Věříme, že i senioři z Třince najdou na tomto webu to, co potřebují.

Mgr. Ellen Raszková 

Logo STaRS Městská knihovna Třinec - Logo Region Forum - Těšínské slezsko Euroregion - Těšínské slezsko Logo Czechpointu
 EVROPSKÁ 
 DATABANKA 
Město Třinec na facebooku