RYCHLÁ NAVIGACE: Úvodní stránka Šipka Město
Aktuality
Vyhledávání: Hledat i v archivu

Nalezeno: 24 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3

ČVC
20

Uzavírka na ul. Jablunkovské ovlivní v sobotu dopravu ve městě

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

V sobotu 22. července odpoledne bude Jablunkovská ulice v Třinci patřit všem příznivcům in line bruslení, kteří se tudy budou prohánět na kolečkových bruslích v rámci akce „Blade odpoledne“. Z důvodu zajištění bezpečnosti účastníků této akce byla od 15:00 do 20:30 hodin povolena úplná uzavírka silničního provozu na ulici Jablunkovské v délce zhruba 900 metrů. Cesta bude uzavřena od ulice SNP po křižovatku s místní komunikací, která vede pod železniční podjezd a do lokality za tratí. Uzavřeno bude rovněž parkoviště u veterinární ordinace v Lyžbicích, kde byl stanoven dočasný zákaz parkování.

Mgr. Šárka Szlaurová - 20.7.2017
ČVC
20
Náhled obrázku

V Třinci vznikla naučná stezka s názvem Příroda na dotek sídliště

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Lokalitu „pod břehem“ podél ulice Palackého v Třinci oživila naučná stezka s názvem „Příroda na dotek sídliště“, kterou vhodně doplnily čtyři poutavé informační tabule. Průvodcem po nové stezce je postavička žabáka, který hravou formou seznamuje zájemce s rozmanitostí zdejšího kousku přírody.

Mgr. Šárka Szlaurová - 20.7.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVC
18
Náhled obrázku

Jednací místnost pro rodiče s dětmi v novém

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

V budově třinecké radnice mohou lidé využívat už několik let speciálně vybavenou jednací místnost pro rodiče, kteří sem přicházejí v doprovodu svých ratolestí. Útulné zázemí přizpůsobené potřebám dětí se nedávno přestěhovalo o patro níž do větších prostor. Jednací místnost s veselými obrázky, která připomíná spíše dětský pokoj než kancelář, nově najdete na druhém podlaží za dveřmi s číslem 218.

Mgr. Šárka Szlaurová - 18.7.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVC
18
Obrázek ke zprávě

Charitativní bazárek oblečení

Ikona lupy

Charita Třinec slaví letos 10 let a při té příležitosti chystá na úterý 1. srpna Charitativní bazárek oblečení pod širým nebem. Akce proběhne od 13:00 do 18:00 hodin před kinem Kosmos. Výtěžek bude použit na tísňovou péči. Více najdete v přiloženém plakátu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 18.7.2017
ČVC
14

Parkovací věž pro cyklisty dostává reálnou podobu

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Podpisem smlouvy se zhotovitelem a předáním staveniště začala dne 13.7.2017 stavba parkovací věže pro kola u vlakové zastávky Třinec, centrum. Parkovací dům, na jehož realizaci získalo město Třinec dotaci ve výši 90% nákladů, by měl začít sloužit široké cyklistické veřejnosti již na podzim letošního roku. Celková částka parkovací věže je 11 960 tis. Kč. Plně automatizovaný dům umožní uživatelům jízdních kol bezpečné zaparkování kola včetně zavazadla či přilby za pouhých 5 korun na 24 hodin

Iveta Stoszková - 14.7.2017
ČVC
11
Náhled obrázku

Lesopark obohatily nové herní prvky

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Pobyt v třineckém lesoparku ode dneška zpříjemní dětem i jejich rodičům nové herní prvky, které přibyly hned na několika místech. Došlo ke zprovoznění pobytové loučky s lanovou dráhou, tří nových pružinových houpaček a herní sestavy se skluzavkou a lanovým mostem. Děti si již dnes vyzkoušely také nový lanový sjezd z pevné ocelové konstrukce, která nahradila původní dřevěnou, která už dosloužila.

Iveta Stoszková - 11.7.2017
Přílohy:    Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek Ikona zastupující obrázek
ČVC
4
Obrázek ke zprávě

Hlasujte pro nejsympatičtějšího zvířecího mazlíčka!

Ikona lupy

Od soboty 1. července 2017 můžete hlasovat ve fotosoutěži O nejsympatičtějšího zvířecího mazlíčka. Fotografie, které se ucházejí o Vaše hlasy, najdete na těchto stránkách města v pravém sloupci. Vybírat svého favorita můžete až do 15. září 2017.

Chovatelé prvních tří vítězných mazlíčků s nejvyšším počtem hlasů získají ceny, které budou slavnostně předány u příležitosti Mezinárodního dne zvířat

Iveta Stoszková - 4.7.2017
ČVN
30

Prázdninové aktivity v Klubu seniorů

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Klub seniorů města Třince, ul. Husova 404, který je součástí odboru sociálních věcí, přichází s nabídkou letošních prázdninových aktivit. V červenci bude Klub otevřen pouze pro Klub kulečníku a Klub šachistů (viz rozpis Aktivit KS v příloze). K úplnému uzavření Klubu dojde od pondělí 17.07. do pátku 28.07.
V červenci připomínáme plavání seniorů v krytém bazénu STaRS - první úterý v měsíci. V srpnu se první úterý neplave z důvodu uzavření bazénu.

Mgr. Šárka Szlaurová - 30.6.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
ČVN
28

Děti dostanou za vysvědčení volňásky na koupaliště

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Příjemnou odměnu dostanou na závěr školního roku všichni třinečtí školáci a předškoláci. Za celoroční píli obdrží společně s vysvědčením od města Třince jednorázovou volnou vstupenku na letní koupaliště v areálu STaRS, kterou mohou využít v průběhu celých prázdnin. „Chceme potěšit a odměnit děti malým dárkem za vysvědčení. Doufám, že prázdniny budou plné sluníčka, aby si děti volňásky co nejdříve užily,“ řekla starostka města Věra Palkovská.

Mgr. Šárka Szlaurová - 28.6.2017
ČVN
27
Obrázek ke zprávě

Letničkové záhony barevně rozzáří Třinec

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Jarní cibuloviny už opět nabírají sílu na příští sezónu a štafetu barevných květů definitivně převzaly trvalky a letničky. „Loni letničkové záhony zpříjemnily život v našem městě a potěšily kolemjdoucí, proto jsme se rozhodli založit tyto netradiční prvky zeleně také letos a tentokrát na více místech,“ uvedla starostka Věra Palkovská. Stejně jako v loňském roce se i letos letničky objeví u autobusového stanoviště či na promenádním chodníku. Nových zelenajících se záhonů si pozorní kolemjdoucí mohou všimnout například u náměstí T. G. Masaryka, na ulici Jablunkovské, na sídlišti Sosna, před obřadní síní v Dolní Líštné, u hřbitova v Oldřichovicích či podél silnice I/11. Celkově letničkové záhony v Třinci pokryjí 1300 metrů čtverečních.

Mgr. Šárka Szlaurová - 27.6.2017
Nalezeno: 24 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2  3