SZYBKA NAWIGACJA: Wprowadzająca strona
Aktuality
Mohlo by vás zajímat
Szukać: Szukaj w archiwu

Nalezeno: 15 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2

DUB
21
Obrázek ke zprávě

Den Země v Třinci

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Srdečně všechny zveme na Den Země v Třinci, který se bude konat ve čtvrtek 27. dubna 2017 od 8:00 do 13:00 na náměstí Svobody. Z pestré nabídky aktivit si jistě vybere každý, nejen děti školního a předškolního věku. Společnost Koráb představí divadélko pro děti s názvem „Hvězdné pohádky“, v astronomickém stánku budeme moci pozorovat slunce a místní spolek ochránců přírody Carpathia představí velké šelmy žijící v Beskydech. Děti se seznámí s naším ptactvem či léčivými bylinkami, ke kterým si budou moci přivonět. Jako každoročně nás včelaři seznámí se životem včel, lesní pedagogové s lesní zvěří a nebudou chybět ani rybáři, kteří nám představí ryby žijící v našich vodách.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.4.2017
DUB
21

Třinec je šestým nejpřívětivějším městem pro podnikatele v ČR

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Po vítězství a zisku titulu Město pro byznys v Moravskoslezském kraji se Třinec stal šestým nejpřívětivějším městem pro podnikání v rámci České republiky. Od loňska si tak o jednu příčku ještě polepšil. Tato pozitivní zpráva vyplynula z celostátních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys, jehož vyhlašovatelem je týdeník Ekonom. Titul Město pro byznys v celorepublikovém měřítku získal Pelhřimov, v TOP 10 zastupuje Moravskoslezský kraj pouze Třinec.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.4.2017
DUB
21

Upozornění pro návštěvníky hřbitovů

Ikona lupy

Upozorňujeme návštěvníky hřbitovů, že na pohřebištích města Třince byla z klimatických důvodů dočasně zastavena voda. Všechny pumpy a výtokové stojany byly preventivně vypuštěny, neboť hrozí jejich poškození mrazem. Všechny zdroje vody budou opět zprovozněny, jakmile to počasí dovolí. Věříme, že toto opatření návštěvníci hřbitovů pochopí a posečkají s případným úklidem na lepší počasí. Děkujeme.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.4.2017
DUB
6
Obrázek ke zprávě

Ukliďme si Třinec! Zapojit se může každý!

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Do celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! se i v letošním roce zapojí město Třinec. I když hlavní úklidový den připadá na sobotu 8. dubna, do jarní očisty svého okolí se může v rámci oslav Dne Země zapojit každý v průběhu celého dubna. Jak to bude fungovat? Úklidy mohou organizovat osadní výbory, občanská sdružení nebo i skupiny občanů. K akci se mohou přidat všichni, kterým není stav naší přírody a našeho města lhostejný.

Mgr. Šárka Szlaurová - 6.4.2017
DUB
6
Obrázek ke zprávě

Blokové čištění ulic a parkovišť

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Jako každý rok bude i letos probíhat v našem městě blokové čištění parkovišť a parkovacích stání podél komunikací. Probíhat bude v období 03.04.2017 do 13.06.2017 od 8:00 h do 14:00 h. Na některých parkovištích v Lyžbicích – Terase a ve Starém Městě budou práce prováděny od 6:00 h do 9:00 h. Podrobný rozpis s termíny a místem plánovaného blokového čištění najdete v příloze. Pokud z důvodu nepříznivého počasí blokové čištění v dané ulici neproběhne, bude provedeno v náhradním termínu, nejpozději do 15.07.2017.Čistění bude zahájeno 03.04.2017 čištěním ulice Topolová a části ulice Sosnová.

Mgr. Šárka Szlaurová - 6.4.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
DUB
5
Obrázek ke zprávě

Pozvánka na benefiční koncert

Ikona lupy

U příležitosti desátého výročí příspěvkové organizace Centrum sociální pomoci v Třinci se uskuteční v pátek 28. dubna od 17:00 hodin v evangelickém kostele benefiční koncert, na němž vystoupí Václav Neckář s kapelou Bacily a ženský pěvecký sbor Laudate. Vstupenky na benefiční koncert jsou v předprodeji za 150 Kč, na místě bude vstupné za 180 Kč. Vstupenky můžete zakoupit v budovách Centra sociální pomoci na Máchově a Čapkově ulici, v Městském informačním centru, v kině Kosmos, v pokladně kulturního domu Trisia a na sekretariátu starostky na MěÚ. Výtěžek z koncertu pomůže vylepšit prostory a vybavení v zařízeních organizace. Srdečně zveme!

Mgr. Šárka Szlaurová - 5.4.2017
DUB
3

Vakcinace psů proti vzteklině

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Odbor životního prostředí a zemědělství jako orgán státní správy ve věcech veterinární péče příslušný dle ustanovení § 43 písmeno c) zákona č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů, upozorňuje všechny majitele psů, že ve dnech 20.04.2017 až 10.05.2017 se koná povinná vakcinace psů proti vzteklině. Vakcinace proběhne dle harmonogramu na svodových místech, která jsou uvedena v příloze.

Mgr. Šárka Szlaurová - 3.4.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor
BŘE
31

Dubnové aktivity v Klubu seniorů jsou opět bohaté

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Odbor sociálních věcí města Třince srdečně zve všechny seniory a osoby se zdravotním postižením do Klubu seniorů na Husově ulici v Třinci a v Domě s pečovatelskou službou v Oldřichovicích. V dubnu je pro Vás opět připravena bohatá nabídka aktivit. V pátek 7.dubna pořádá Klub kulečníku Velikonoční kulečníkový turnaj, na který zve všechny členy tohoto Klubu. Ve středu 12. dubna se na přednášce Blahodárné účinky aloe vera dozvíte o netušených účincích rostliny aloe vera. Na dané téma si s vámi přijde popovídat zdravotní sestra, paní Dagmar Zmudová z Nemocnice Třinec spolu s paní Jarmilou Sobkovou. Na obdobné téma týkající se zdraví se v dubnu sejdeme ještě jednou, a to na přednášce v rámci Seniorgymnázia. Přednáška o vlivu výživy na zdraví a nemoc se koná ve čtvrtek 20. dubna.

Mgr. Šárka Szlaurová - 31.3.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
BŘE
21

Provoz mateřských škol v Třinci během letních prázdnin 2017

Ikona lupy

Provoz mateřských škol zřizovaných městem Třinec o hlavních prázdninách 2017 naleznete v příloze.

Mgr. Šárka Szlaurová - 21.3.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
BŘE
20

Zápisy do ZŠ a MŠ a informace k povinnému předškolnímu vzdělávání

Ikona lupy
/ rozbalit / skrýt zbytek /

Zápisy do základních škol zřizovaných městem Třinec pro školní rok 2017/18 proběhnou ve dnech 18. a 19.4.2017. Termín zápisů do mateřských škol zřizovaných městem Třinec pro školní rok 2017/18 byl stanoven na 9. – 11.5.2017.

Mgr. Šárka Szlaurová - 20.3.2017
Přílohy:    Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor Ikona - stáhnout soubor
Nalezeno: 15 záznamů. Zobrazeno: 1 - 10    Stránka:  1  2
Hledat text  

Nalezeno: 6 záznamů. Zobrazeno: 1 - 6    

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017

/ Zobrazit celé téma /
Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.
Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízíme společně!
Jak to bude fungovat v Třinci? Každoročně v rámci oslav Dne Země uklízíme v měsíci dubnu. Kdo bude mít zájem přidat se k úklidu, zajistíme pytle na odpad, přistavení bikranu a následný odvoz a likvidaci vysbíraného odpadu. Úklidy mohou organizovat osadní výbory, občanská sdružení nebo i skupiny občanů. K akci se však samozřejmě mohou přidat všichni bez rozdílu věku, kterým není stav naší přírody, našeho města lhostejný.
Se svými požadavky kontaktujte Městský úřad Třinec, odbor životního prostředí a zemědělství.
Kontakt tel.: 558 306 319, 558 306 320
e-mail: ivona.adamikova@trinecko.cz, johana.kubienova@trinecko.cz
3.3.2017 11:00

Obchvat Třince Nebory - Bystřice

/ Zobrazit celé téma /
V souvislosti se zahájením výstavby obchvatu Třince budou na tomto místě zveřejňovány informace týkající se stavby. Aktuální informace související s dopravními omezeními najdete rovněž v odkazu Doprava na úvodní stránce www.trinecko.cz.
V případě dotazů souvisejících se stavbou se mohou občané obracet na tyto kontaktní osoby:

Oldřichovice – Bystřice - Ing. Karel Strakoš, tel. 602 213 187

Nebory - Oldřichovice - Ing. Michal Burda, tel. 724 333 070.
29.9.2014 10:04

Ze života třineckých škol

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tématu dáváme prostor třineckých školám, které mají zájem podělit se s širokou veřejností o zajímavé aktivity, nejrůznější projekty a informovat o úspěších svých žáků a studentů.
29.11.2013 08:53

Občanské záležitosti

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tématu naleznete nejčastější otázky a odpovědi spojené například s vyřízením občanského průkazu, cestovního pasu, zařízením svatby, rodného listu, trvalého pobytu a dalších záležitostí ve vztahu občan a úřad.
25.2.2013 09:37

Bydlení a prostory v majetku města

/ Zobrazit celé téma /
V tomto tematicky zaměřeném odkazu zveřejňujeme odpovědi na nejčastější dotazy občanů týkající se bydlení v městských bytech, pronájmů prostor a dalších záležitostí spojených se správou majetku města.
4.2.2013 13:58

Via Lyžbice

Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice Via Lyžbice/ Zobrazit celé téma /
V tomto odkazu se můžete dovědět podrobné informace k podjezdu Via Lyžbice.
10.1.2012 15:37